Pierwsze Warsztaty Antystresowe mamy już za sobą! 8 marca był dla uczestniczek dniem,    w którym postanowiły zmierzyć się z własnymi trudnościami dotyczącymi sytuacji stresowych. „Sprawiłam sobie prezent z okazji Dnia Kobiet! Uczestnicząc w cyklu warsztatów mam zamiar bardziej o siebie zadbać” – mówiła pod koniec jedna z pań.

Ćwiczenia, mini-wykłady, praca z ciałem – były inspirowane szkoleniami Wojciecha Eichelbergera i autorskiego programu Concept Partners. Opierają się one na podkreśleniu współpracy i równowadze czterech obszarów: umysłu, ciała, duszy i emocji. Ćwiczona jest m.in. umiejętność koncentracji, skupiania się na wykonywanym zadaniu, regeneracji i odbudowywania energii, kontrola emocji, stawianie celów.

Uczestniczki szkolenia wspólnie odreagowywały stres wykonując ćwiczenie „Siłownia za biurkiem”. Było głośno, wesoło i można się było trochę zmęczyć. W innych momentach natomiast skupiały się, koncentrowały i próbowały w pełny sposób doświadczać tego, co się działo. W nich samych i dookoła. Trenowały samoświadomość, mając szansę poznać się i uczyć od siebie nawzajem. „Fajnie, że możemy usłyszeć, jak mają inni, co ich stresuje i jak sobie radzą” -mówiły po pierwszych zajęciach.

A to dopiero początek. Czeka nas jeszcze mnóstwo wyzwań, zadań, ćwiczeń. Realizacji własnych celów. W atmosferze wzajemnej współpracy, życzliwości i szczerości.