Lubimy zwiedzać Polskę. Mamy tyle pięknych miejsc, miast, zakątków. Odkrywanie każdej części naszego kraju zajmuje i fascynuje, a im bardziej unikamy turystycznych, popularnych, ścieżek, tym mam większą przyjemność z podróżowania.

Miasto z duszą

Każdemu, kto ma przyjemność z obcowania z historią polecam Toruń. Znaleźć tu można średniowieczne ruiny krzyżackiego zamku, gotyckie kościoły o strzelistych wieżach i czerwonych murach, wąskie, klimatyczne uliczki. Toruńska starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Europie. I nie ma w tym nic zaskakującego. Bo to miejsce jak z bajki, które na nasze szczęście niewiele ucierpiało w czasie wojny i później, w latach PRL.

toruń

Toruń jest idealnym miejscem do nauki historii. Bez siedzenia w ławce, bez wertowania książek. Wystarczy spacer, obserwacja i czytanie tablic pamiątkowych na ścianach. A po powrocie do domu każdy, nawet mniej ciekawy nastolatek, sam zacznie szukać informacji na temat Hanzy, Krzyżaków, Kopernika, zechce dowiedzieć się, co to jest gotyk i jak szeroka jest Wisła w Toruniu.

toruń

Miasto dla rodziny

Często pytamy, dokąd jechać z dziećmi. Jedźmy do Torunia 🙂 To doskonałe miejsce na kilkudniowy pobyt. Jeśli zdecydujecie się zamieszkać na starówce (2-pokojowe mieszkanie wynająć można za mniej niż 200 zł/doba) to przez cały pobyt nawet nie wsiądziecie do samochodu. Wszystkie największe, najciekawsze atrakcje Torunia znajdują się w centrum. W okolicy starego i nowego rynku znajdziecie między innymi:

  • ruiny zamku krzyżackiego,
  • bulwary nad Wisłą,
  • dwa muzea poświęcone toruńskim piernikom,
  • planetarium z interaktywnymi wystawami i seansami dotyczącymi kosmosu, nawet dla 4-latków,
  • muzeum zabawek,
  • muzeum-dom Mikołaja Kopernika,
  • skansen,
  • ogród zoobotaniczny,
  • Krzywą Wieżę.

toruń

Zmęczeni możecie odpocząć w lodziarni czy kawiarni, w których podawane są duże porcje lodów, chyba największe w Polsce 🙂 Wspaniałym miejsce do zabawy, w ścisłym centrum, jest Piernikowe Miasteczko, czyli duży plac zabaw z mini golfem, piaskownicą, niewielką ścianką wspinaczkową, stołami do tenisa itp. Zabawa od rana do wieczora, bezpłatnie, a na miejscu wypożyczyć można wszystkie niezbędne sprzęty, na przykład kije i piłki do golfa.

toruń

Miasto nie na jeden raz

Co zachwyca w Toruniu, to fakt, że nie jest typowym turystycznym miastem. Znajdziemy tu niewielkie restauracje, w których spaghetti kosztuje 16 zł za porcję a średnia pizza 23 zł. Torunia nie odwiedza tak wielu turystów, jak na przykład Kraków czy Zakopane. A by odkryć wszystkie jego uroki, zabytki i atrakcje, nie wystarczy jeden weekend. Opole od Torunia dzielą 4 godziny drogi, większość autostradą. Warto zajrzeć tam na chwilkę w drodze nad morze, lub też wybrać się na rodzinne wakacje połączone z intensywnym zwiedzaniem.

toruń

toruń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − eleven =