Pogoda niepewna, a Twoje dziecko się nudzi? Na co dzień nie podróżujecie pociągiem, a nawet autobusem? Proponujemy więc wycieczkę na dworzec i przejazd pociągiem „aż” na dworzec Zachodni.

Maluszek poznaje Opolski Dworzec

Zapakuj odpowiednio torbę, weź dla maluszka jakieś kanapki, napój i koniecznie aparat fotograficzny.

Maluszek poznaje Opolski DworzecJuż przed wejściem na dworzec stoi zabytkowa lokomotywa, a dokładniej Parowóz TKt48-127. Można na nią wejść, czymś pokręcić, dzieci są zachwycone!

Na samym dworcu czeka na dzieci niespodzianka. Winda. Najpierw zjeżdżasz na dół, przechodzisz kawałeczek i znów winda w górę. Samo wciskanie przycisków to już atrakcja. Kiedy wysiądziecie na dworcu, oczaruje je ogromna przestrzeń. Dworzec został wybudowany w roku 1899. Posiada bardzo ciekawą architekturę, dekorowaną elewację.

Maluszek poznaje Opolski Dworzec

W kasie kupcie bilet rodzinny. Dla dwóch osób dorosłych i dziecka to koszt 5,60 zł. W czasie oczekiwania możecie pospacerować po peronach, gdzie dzieciątko po raz pierwszy zobaczy pociąg. I to nie jeden. Pewnie będzie je pokazywało paluszkiem i z ciekawością obserwowało.

Maluszek poznaje Opolski Dworzec

Podróż na Dworzec Zachodni trwa tylko kilka minut, ale dzięki niej możemy sprawdzić czy maluszek nie boi się pociągu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możemy wybrać się dalej np. na niedzielny obiad do Nysy, Kluczborka, czy też Krapkowic.

Miłej zabawy!

PORADA: W przejściu głównym na poziomie najniższym znajdują się toalety i przewijak. Dodatkowo płatny 1,50 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − eight =