sobota, 8 czerwca, 2024
Strona główna Kontakt

Kontakt

foto. Elżbieta Kliś
autor: Justyna Piotrowska

Elżbieta Kliś

Żona, mama, kobieta współczesna – socjolog, mediator sądowy, doradca ds. nieruchomości. Kocha fantastykę i uwielbia dwójkę swoich wspaniałych, bardzo różnych od siebie dzieci, dzięki którym Stephena Kinga, Paulo Coelho czy Carlosa Ruiza Zafona zamieniła na Andersena, Tuwima i Brzechwę.

Założycielka grupy społecznościowej „Mamy z Opola” i prezes Stowarzyszenia „Mamy z Opola”.

„Zawsze miałam miliony pomysłów, lubiłam działać, byłam wielozadaniowa. Kiedy pojawiła się Aleksandra, a później Maksymilian, mój świat obrócił się o 180 stopni. Rozpoczęłam poszukiwanie alternatywnych sposobów spędzania czasu, tak aby całej mojej rodzinie sprawiało to przyjemność. Nie zawsze umiałam sobie ze wszystkim radzić, dlatego powstała grupa Mamy z Opola na portalu społecznościowym Facebook. Zawiązane za jej pośrednictwem przyjaźnie, chęć niesienia pomocy i wspólne rozmowy ze wspaniałymi opolskimi mamami spowodowały utworzenie Stowarzyszenia „Mamy z Opola”, które działa na rzecz opolskich rodzin.

Jestem osobą pełną energii, uśmiechniętą i radosną. Lubię ludzi i dostrzegam w nich to, co najlepsze. Są moją inspiracją i motywują mnie do działania. Choć jestem roztrzepana i chleb zamiast do chlebaka wstawiam do lodówki, to zawsze można na mnie polegać.

Nie wiem, gdzie będę za pięć czy dziesięć lat, ale jedno wiem na pewno: kocham to miasto i chciałabym, aby było najbardziej przyjaznym rodzinie miejscem… rozwijam się, mam plany, cele i wierzę, że ich osiągnięcie jest możliwe”.

Ograniczenia nie istnieją, jeśli sami ich nie stwarzamy. Trzeba tylko sprawić, żeby chciało się chcieć.

 

 

Izabela Maciałek

Zawsze mama i żona, często siostra, przyjaciółka, działaczka, totalna gaduła. Zawsze uśmiechnięta, bo z uśmiechem łatwiej iść przez życie. Z dwójką cudownych potomków i cichą nadzieją na trzeciego. Rodzinę stawia zawsze na pierwszym miejscu, a prowadzenie domu to radosna i doceniana codzienność.

Kocham życie. Wszystkie jego aspekty – i te słodkie i te gorzkie. Bo gdy jest źle, bardziej doceniam dobre czasy. Uwielbiam poznawać nowych ludzi – zaspokajam tak moja nieposkromioną ciekawość świata. Ubóstwiam podróże, książki, seriale. Od kiedy mam dzieci, poszukuje sposobów, żeby zwolnić. Tego pragnę nauczyć moje dwa cudowne skarby –  do niczego w życiu nie trzeba się śpieszyć!

Nowoczesność mnie fascynuje, nowe technologie codziennie mnie zaskakują. Dlatego też postanowiłam być częścią tego świata i próbuję pokazać ludziom jego ułamek, jakim jest VR. Działam w Stowarzyszeniu Mam z Opola – bo chęć pomocy innym towarzyszy mi od zawsze i ciągle szukam nowych sposobów na dobroczynność.

Zawsze mam dużo na głowie, nie znoszę czekać, uwielbiam dzieci i pracę z nimi, a przede wszystkim wciąż definiuje siebie od nowa.

Milion pomysłów na minutę – i oby starczyło czasu…

Jolanta Trzaskowska-Ślazak
autor: Justyna Piotrowska

Jolanta Trzaskowska-Ślązak

Niepozorna , ruda kobietka z szerokim uśmiechem. Mama dwójki zbojów, żona trzeciego, relaksuje się przy zadaniach z rachunkowości. Gdy odkłada kalkulator uwielbia oglądać stare  filmy, słuchać polskiej muzyki i rozmawiać, dużo rozmawiać.

Historie innych ludzi ubogacają mnie, wnoszą do życia świeżość, uczą mądrości. Dzieci natomiast  są moją siłą napędową. Dzięki nim zaczęłam walczyć o lepsze dziś i jutro. Zrozumiałam co chcę robić w życiu. Nigdy nie pozostaję w miejscu. Lubię działać, zmieniać, tworzyć. Lubię mieć dużo na głowie. Każdy dzień uczy mnie czegoś nowego.

Na co dzień pracuję w księgowości, po pracy działam w Stowarzyszeniu Mamy z  Opola.  Możliwość organizacji  szkoleń, warsztatów, kursów, oraz  akcji, mających na celu wspieranie opolskich rodzin daje mi wielką satysfakcję, perspektywę poznawania ciekawych ludzi, robienia czegoś istotnego.

Jestem dyslektykiem;  marzę o przespanej całej nocy; uwielbiam się przytulać do swojej drużyny zbójów. Cała ja.

Dane kontaktowe

Serwis www.mamyzopola.pl

Email: redakcja@mamyzopola.pl

Ela – elzbieta@mamyzopola.pl,

tel. 509-370-810

Izabela Maciałek

izamacialek@gmail.com

tel. 509 080 859

Jola – tel. 792-192-570

O nas

Serwis Mamyzopola.pl jest portalem dla rodzin poszukujących rzetelnych i kompleksowych informacji z zakresu zdrowia, edukacji, pomocy prawnej i społecznej. W jednym miejscu zawarte są wszelkie wiadomości interesujące opolskie i nie tylko rodziny.

Napisz do nas!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Najpopularniejsze

  List do nauczyciela

  0
  Drogi nauczycielu… Drogi nauczycielu, dziękuję Ci za to, że jesteś! W czasach, kiedy słowo „nauczyciel” wywołuje westchnienia i negatywne komentarze, a nawet wrogość, te słowa...

  12 cech idealnej matki

  - Advertisement -