Urząd Miasta Opola zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na OZDOBY CHOINKOWE. Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Do pobrania KARTA-ZGŁOSZENIA-i-METRYCZKA

Regulamin Konkursu:

Organizator

 1. Organizatorem Konkursu jest Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola.

 

Uczestnicy

 1. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież z gmin wchodzących w skład Aglomeracji Opolskiej – wykonawcy indywidualni lub grupa rówieśnicza. Dopuszcza się następujące kategorie wiekowe:

– uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

– uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej.

 1. W obydwu kategoriach dopuszcza się prace indywidualne i zbiorowe. Każdy uczestnik lub grupa może zgłosić dowolną liczbę ozdób.

 

Zasady przygotowania prac

 1. Ozdoby choinkowe mogą być wykonane według wszelkich możliwości twórczych. Dopuszcza się dowolność inspiracji i użytych form.
 2. Wszystkie ozdoby choinkowe muszą być wykonane własnoręcznie przez uczniów biorących udział w konkursie.
 3. Ozdoby choinkowe niespełniające powyższych kryteriów nie będą oceniane w konkursie.
 4. Ozdoby choinkowe należy posegregować w paczkach lub workach, zaopatrzyć w metryczkę i kopertę z kartą zgłoszeniową wg załączonego wzoru.

0007786749E-849x565

 

Kryteria oceny

 1. Do konkursu mogą być zgłoszone pojedyncze ozdoby choinkowe jak i szereg ozdób, jako jedna praca.
 2. Ozdoby zgłoszone do konkursu oceniane są przez jury powołane przez Organizatora konkursu.
 3. Jury oceniać będzie między innymi: pomysłowość, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka), nawiązanie do tradycji, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy.
 4. Od oceny jury konkursowego uczestnikom konkursu nie przysługuje odwołanie.

 

Przyjmowanie prac

Ozdoby biorące udział w konkursie należy dostarczyć do dnia 30 listopada 2015 do siedziby Centrum Dialogu Opolskiego Urzędu Miasta Opola, adres: ul. Koraszewskiego 7 – 9, 45-011 Opole. Prace należy dostarczać od poniedziałku do środy w godzinach 7.30 – 15.30, w czwartek w godzinach 7.30 – 17.00, w piątek w godzinach 7.30-14.00.

 

Nagrody

 1. Wszystkie ozdoby zgłoszone do konkursu, będą stanowiły ozdobę świąteczną choinek ustawionych na rynku opolskim, w Teatrze Lalki i Aktora, Biblioteki Miejskiej na ul. Minorytów 4 oraz Katedrze Opolskiej.
 2. Spośród wszystkich ozdób choinkowych zgłoszonych do konkursu, jury dokona wyboru 3 autorstwa uczestników klas 1-3, 3 autorstwa uczestników klas 4-6 oraz 3 autorstwa wykonawców indywidualnych. Wyróżnieni autorzy ozdób choinkowych zostaną powiadomieni o wyróżnieniu do dnia 7 grudnia 2015 roku. Nagrody wręczy Prezydent Miasta Opola w trakcie trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego do dnia 18 grudnia 2015.
 3. Nagrody dla grup i osób indywidualnych: materiały plastyczne oraz książki.

 

Dodatkowe informacje

 1. Złożenie pracy konkursowej oznacza zgodę uczestnika, opiekuna i pedagoga i akceptację warunków  regulaminu.
 2. Autorzy ozdób choinkowych, opiekunowie i pedagodzy wyrażają zgodę na publikowanie i wykorzystywanie materiałów fotograficznych i filmowych dotyczących wykonanych ozdób w mediach w celach reklamujących konkurs.
 3. Prace przekazane do konkursu, przechodzą na rzecz Organizatora.

 

0007797752F-849x565

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 2 =