Reprezentanci woj. opolskiego z medalami XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Wielki Finał XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został rozstrzygnięty! 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12. W finałach ogólnopolskich uczestniczyły 4 drużyny z województwa opolskiego z których najbliżej zwycięstwa była drużyna U-10 dziewcząt z PSP Łubniany. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z warmińsko-mazurskiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały piłkarki z województwa kujawsko-pomorskiego, a w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z województwa mazowieckiego. Dzięki temu triumfowi zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt spotkają się z Reprezentacją Polski i już 1 czerwca obejrzą mecz Polska-Holandia w Gdańsku.

Podczas finału ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski, czyli blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie, który uświetnił występ Margaret, młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie 30 kwietnia i 1 maja zostały rozegrane mecze fazy grupowej.

– Sport to najlepsza rzecz, jaka może spotkać dziecko na etapie dorastania. Sporty drużynowe w szczególności wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale też uczą szacunku dla innych i współpracy z grupą. Fajnie, że już na tym etapie widać jednostki, które mogą liczyć na granie na najwyższym poziomie w przyszłości, ale Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma przede wszystkim umożliwić tym dzieciom zabawę i dobry początek przygody z piłką. Dobrze, jak przy tym nauczą się wygrywać, ale nawet płacz po porażce to najpiękniejszy płacz, jaki może dziecko spotkać. Z roku na rok rośnie też liczba dziewczynek, które garną się do udziału w rozgrywkach. Patrzenie na ich grę i rozwój piłki żeńskiej w Polsce jest rzeczą bardzo krzepiącą powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Jest to fantastyczna impreza, która daje szanse dzieciom wybiegania się, pokazania swojej energii i przy tym fantastycznej zabawy, bo to zawsze musi przyświecać tego rodzaju turniejom. Jest też świetną okazją, żeby pokazać się z najlepszej strony, bo to tutaj można pierwszy raz błysnąć swoim talentem. Stanowi to świetną reklamę dla piłki nożnej. Życzę wszystkim uczestnikom, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był dla nich początkiem fantastycznej przygody i aby granie  w piłkę zawsze sprawiało im wielką przyjemność – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

W kategorii U-10 chłopców VIII miejsce zajęli młodzi piłkarze z UKS FA Opole U10. Ich trener Michał Jędra nie krył zadowolenia. – Wielką niespodzianką była dla nas sama kwalifikacja, wygraliśmy finał wojewódzki. Obojętnie jakie miejsce by zajęli dziś, i tak dla nas są wspaniałymi chłopcami, którzy realizują się na boisku – podkreślał. – Impreza zorganizowana była z wielkim rozmachem. Na początku, po tym jak chłopcy zobaczyli rozpoczęcie, losowanie, pierwsze mecze, dali się trochę ponieść stresowi. To było dla nich wielkie przeżycie. Ale z meczu na mecz zaczęli się przyzwyczajać do warunków panujących wokół nich. Myślę, że taki turniej zaprocentuje – podsumowywał szkoleniowiec z Opola. – Z punktu widzenia szkoleniowego najważniejsze było dla mnie, żeby chłopcy realizowali swoje zadania, niezależnie od pozycji, na których ich wystawiam. Tu się mają świetnie bawić, rozwijać. Wiadomo, że prawonożnym ciężko było na lewej stronie, ale musieli sobie poradzić przez kilka minut, przeżyli i to tylko zadziała na ich korzyść. Chciałbym, żeby każdy z nich osiągnął swoje maksimum. Obojętnie czy to będzie B-klasa, czy 2 liga czy Ekstraklasa a może reprezentacja Polski i zagraniczne kluby – zakończył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − five =