Pływanie to nie tylko przyjemność i jedna z najlepszych form aktywności fizycznej to także forma leczenia różnych schorzeń. Sport ten pomaga w kształtowaniu kręgosłupa, zwłaszcza podczas leczenia wad postawy. Nauka pływania może się rozpocząć już na etapie niemowlęctwa. Maluchy pływają instynktownie i bardzo szybko przyzwyczajają się do wody.

GDZIE W OPOLU?

  • Szkoła Pływania Barabasz organizuje kursy pływania dla dzieci już kilka lat, w Akwarium, Wodnej Nucie a także w PSP nr 5 w Opolu. Kursy przeznaczone są dla osób rozpoczynających naukę pływania, jak również dla doskonalących swoje umiejętności. Koszt: około 65 godzin rocznie – 160 zł miesięcznie. Szkoła Barabasz organizuje również zimowiska i letnie obozy z nauką pływania.
  • Pływająca Szkoła Małych Bohaterów organizuje kursy pływania w PSP nr 5 w Opolu. Zajęcia odbywają się raz, czasem dwa razy w tygodniu. Koszt zajęć – 10 spotkań – 250 zł.
  • Centrum Rehabilitacji Aqua Reh prowadzi zajęcia nauki pływania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wyjątkową ofertę stanowi grupowa nauka pływania niemowląt. Kurs 15 zajęć dla dzieci lub rodziców – 370 zł.
  • Shark Swim uczy pływać dzieci, młodzież i dorosłych w grupach początkujących i zaawansowanych na basenie Akwarium. 12 spotkań to koszt 288 zł, chyba, że skorzystasz z karty rabatowej, którą możesz pobrać na ich stronie, wtedy koszt takiego kursu to 276 zł.
  • Zajęcia z nauki pływania prowadzi także RETMAN. Całoroczne kursy na basenie Akwarium i Wodna nuta (65 godzin) to koszt – 160 zł miesięcznie (10rat).
  • Szkoła pływania Skrętek podobnie jak Retman czy Barabasz organizuje kursy pływania na basenie Akwarium i Woda Nuta. Całoroczny kurs to 65 godzin, 10 rat po 160 zł.
  • Szkoła Pływania Krystyny Komendy oprócz kursów, organizuje również rodzinną naukę pływania, nie tylko na basenach w Opolu, ale również w Kędzierzynie Koźlu, Strzelcach Opolskich i Krapkowicach. Aktywne wspólne z rodzicami przebywanie w wodzie to sposób na umacnianie więzi emocjonalnej, na pobudzanie tempa i jakości rozwoju fizycznego i umysłowego. To gimnastyka dla mięśni i stawów, doskonalenie koordynacji ruchowej. Ćwiczenia w wodzie stanowią profilaktykę wad postawy, podnoszą odporność na infekcje.- piszą na swoim portalu.

Wiek od 3 miesiąca do trzech lat – 9 lekcji po 30 minut (rodzic+dziecko) – 320 zł

Wiek od 3 lat do 5 włącznie – 9 lekcji po 30 minut (rodzic+dziecko) – 320 zł

Nauka pływania została przyjęta do strategii edukacyjnej miasta Opola, który jest realizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu od 2006roku.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × two =