Stolica naszego regionu rośnie razem z naszymi dziećmi. Rozwija się, powstają nowe osiedla tętniące życiem, gwarem i śmiechem dzieci. Miasto ma coraz więcej do zaoferowania rodzinom, przybywa miejsc przyjaznych i bezpiecznych, gdzie maluchy mogą się bawić i poznawać świat. Pewnie niejednokrotnie zadajecie sobie pytanie: „Co dziś będziemy robić?”, „Jak i gdzie spędzić czas?”

Zabawa w centrum

Na spacer możecie wybrać się na Plac Wolności, gdzie znajduje się mieniąca  kolorami tęczy fontanna. Można tu w spokoju posiedzieć na ławce, pograć z rodzicami lub dziadkami w szachy albo poskakać z rówieśnikami w klasy. Niedaleko Placu Wolności- na terenie Młodzieżowego Domu Kultury znajduje się plac zabaw. Musicie go odwiedzić obowiązkowo! Tutaj Wasze pociechy mogą wykazać się kreatywnością, zdobywając bazy twierdzy i pokonując przeszkody m.in. na moście sprężynowym. Niewątpliwie dużym plusem jest nawierzchnia typu SAFEPLAY. Składa się ona m.in. z warstwy amortyzującej, która ogranicza do minimum powstanie guzów i  siniaków.

12999449_1062834787106047_2044920848_o
Kolorowa fontanna w Opolu
Wyspa Bolko oraz Park Nadodrzański

Jedną z głównych atrakcji dla rodzin w Opolu jest Wyspa Bolko ze znajdującym się na jej terenie ZOO. W ZOO możecie spotkać liczne okazy zwierząt na czele z Gorylami, Żyrafami i Uchatkami. Są tu place zabaw, park linowy dla dzieci, a także Mini Zoo. Wyspa jest także atrakcją samą w sobie – wyposażona w plac zabaw, zabytkowy most znajdujący się tuż nad przeprawą rzeczną, gdzie można podziwiać przepływające niestety już bardzo rzadko barki. Na wyspie spacerować można godzinami. Jest tu  wiele zadbanych alejek znajdujących się pomiędzy drzewami, nad zbiornikami wodnymi i rzeką. Uchronicie się tu od upałów. Możecie przysiąść na niejednej ławce, lub rozłożyć się z kocem na polanach. Wystarczy zabrać ze sobą kawę w termosie, przekąski dla dzieci i dzień nabierze zupełnie innych barw. Wyspa to doskonałe miejsce do uprawiania sportów, bezpiecznego szaleństwa na rowerku i innych pojazdach. Wiele rodzin mieszkających na osiedlach ma problem z nauką dzieci jazdy na rowerze czy rolkach, drogi osiedlowe nie są bezpiecznym miejscem do takich eksperymentów. Problem ten zupełnie znika na Wyspie. Blisko Wyspy Bolko położony jest Park Nadodrzański. Znajdują się tu sztuczne skałki wspinaczkowe- gdzie nieco starsze dzieci mogą poczuć adrenalinę. Na terenie powstał plac zabaw z linową pajęczyną, gdzie bezpieczna nawierzchnia  gwarantuje dzieciom pewną zabawę. Jest tu bogato wyposażona siłownia dostępna dla wszystkich. Czas w parku może upłynąć Wam leniwie lub aktywnie- pewne jest, że nudzić się nie będziecie!

13000535_1062835620439297_1474962061_o
Bolko Opole

Park na os. Armii Krajowej

Godnym polecania jest park znajdujący się na os. Armii Krajowej. Cichy, duży, zielony i bezpieczny. Rodzice z maleństwem w wózku znajdą tu przepiękny teren spacerowy, obrośnięty drzewami, z asfaltowymi ścieżkami, po których jazda wózkiem to czysta przyjemność. Rodziny aktywne mogą poćwiczyć na dwóch siłowniach na powietrzu. Ponadto w parku jest Plac Drogowy, na którym każdy może nauczyć się zasad poruszania w ruchu drogowym. Park oferuje również zabawę na placu zabaw: ogrodzone piaskownice, z czystym wymienianym regularnie piaskiem, zadbane huśtawki, miejsce na odpoczynek i posiłek. Można tu poszaleć na  zjeżdżalniach i karuzelach . W Parku znajdziecie także mały amfiteatr, który daje dzieciom okazje do popisów przed kolegami i rodzicami. Warto wspomnieć o ogromnej górce znajdującej się w centrum osiedla– to obiekt który dostarcza wrażeń widokowych, a w zimie jest  centrum rozrywki saneczkarskiej miasta.

DSCN0952
Plac Drogowy Opole
Szkolne Boiska

Sportowo i bezpiecznie można spędzić czas na boisku przy SP nr 10 w Szczepanowicach. Boisko zostało zmodernizowane w 2015 roku ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Opola. Cały teren jest ogólnodostępny, ogrodzony i oświetlony, dzięki czemu dzieci i młodzież mogą z niego korzystać do późnych godzin wieczornych. Boisko tętni życiem i jest miejscem, gdzie młodzi amatorzy sportu mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje.

DSCN1046

W Opolu można się nie nudzić: spacery po parku, jazda rowerami, bieganie, zajęcia sportowe.Do wyboru mamy wiele atrakcji, dzięki którym nasze dzieci będą mogły właściwie spożytkować swoją energię.

 

Artykuł został opublikowany w majowym wydaniu opolskiego magazynu Opole i kropka 5/2016 

Opole-i-kropka-nr-5-wersja-internetowa-page-001 (1)

7 KOMENTARZE

  1. Wybieram się do Opola z małymi dziećmi i szukałam właśnie informacji na temat atrakcji dla maluchów – artykuł jest idealną odpowiedzią na moje poszukiwania. Serdecznie dziękuję!

  2. Też Wam mogę polecić szkołę tańca Royal, chodziłam tam przez rok, nie wiem jak z zajęciami dla dzieci, ale dla dorosłych – super sprawa! Bardzo dobra kadra 😉

  3. Moja córka chodzi do RDC na akrobatykę taneczną. I powiem Wam, ze jest zachwycona. Nie wiem jak się to prezentuje w innych szkołach, bo wcześniej do żadnej nie chodziła, ale tutaj prowadząca przypadła jej bardzo do gustu i nowe koleżanki również 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − 6 =