W Opolu na Osiedlu Armii Krajowej, obok zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Pużaka znajduje się  Miasteczko Ruchu Drogowego.

Miejsce to musicie koniecznie odwiedzić, gdy Wasze pociechy uczą się jeździć na rowerze, lub przygotowują się do zdania egzaminu na posiadanie karty rowerowej.

Miasteczko wyposażone jest w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, a nawet przejazd kolejowy. Są tam znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna, tak aby możliwie najwierniej odwzorować rzeczywiste warunki ruchu drogowego.

Miasteczko umożliwia również prowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych wzmacniających system edukacji szkolnej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Można tu  przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla młodzieży.

 

DSCN0956
Miasteczko Ruchu Drogowego w Opolu

Dużym atutem Miasteczka jest oświetlenie, ogrodzenie i jedno wejście: rodzic nie musi się obawiać, że dziecko wyjedzie z terenu inną bramą, ponadto nieproszonych wizyt zwierząt nie trzeba się obawiać. Na terenie miasteczka znajduje się dużo zielonej przestrzeni, co umożliwia swobodne rozłożenie się z kocem.

 

 

DSCN0958
Miasteczko Ruchu Drogowego Opole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − four =