Wakacje nierozerwalnie łączą się z wodą, która przynosi ukojenie gdy upał nam doskwiera. Woda potrafi być jednak niebezpieczna- co dla nas- rodziców stanowi szczególne utrapienie. Musimy być bardzo czujni aby rodzinny, leniwy czas nie zamienił się w tragedię….

By wypoczynek nad wodą był bezpieczny:
  • Wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych.
  • Należy pamiętać by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.
  • Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.
  • Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
  • Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.
  • Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się ich utratą.
  • Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

Bezpieczna_Woda_-_plakat2016-page-001Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK rozpoczęło akcję „Bezpieczna Woda” – oznacza to, że już niedługo w szkołach naszych dzieci odbędą się spotkania propagujące bezpieczne spędzanie czasu nad wodą.

Pobierz: BezpiecznaWoda-broszura

Gdzie w Opolu kąpać się bezpiecznie?

W Opolu sezon kąpieliskowy rozpoczął się 01 czerwca wraz o otwarciem kąpieliska Bolko. Opolanie mają do wyboru oprócz Bolko, kąpielisko na kamionce Silesia i Malinka- sezon  (czyli obecność ratowników) potrwa do 04 września 2016. Dodatkowo na Placu Róż w okresie wakacyjnym otwarty jest basen letni- Błękitna Fala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 7 =