Statek! Statek! Tato, Tato! – krzyczy dwulatek podbiegając na przystani Młynówka do „Opolanki”, niepozornie wyglądającej łodzi, która zacumowała, przy nadbrzeżu kanału.

Kapitan statku-gondoli Stanisław Domański żegluje po kanale Młynówka i po Odrze, choć sam twierdzi, że to bardzo niewykorzystana wartość turystyczna Opola.

Rejs gondolą Opolanką w towarzystwie kapitana żeglugi śródlądowej – pana Stanisława Domańskiego jest wspaniałą przygodą. Doświadczyć tego mogli już dwukrotnie mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Radawiu. Pan Kapitan jest osobą bardzo serdeczną, szybko nawiązuje kontakt z pasażerami, opowiada ciekawe historie dotyczące Kanału Młynówka, a także o swojej pracy. Ta z pozoru niewielka gondola z powodzeniem mieści na swoim pokładzie osoby niepełnosprawne – łącznie z ich wózkiem – to bardzo ważne udogodnienie dla mieszkańców DPS, którzy ze względu na stopień niepełnosprawności nie z każdej atrakcji turystycznej mogą skorzystać. Szczególna empatia dla osób niepełnosprawnych oraz gościnność pana kapitana spowodowała, że mieszkańcy DPS w Radawiu już wiosną dopytują, kiedy będą mogli popłynąć w kolejny rejs – pisze jedna z uczestniczek rejsu na Facebooku.

Rejsy odbywają się:

Wtorek- Piątek w pełnych godzinach:  11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18.

Sobota-Niedziela kurs dodatkowy o godzinie 19.00.

??????????????

 

CENA:

Dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Rejs po młynówce: Ulgowy – 8zł, Normalny-12zł.

Rejs po Odrze: Ulgowy – 10zł, Normalny – 14zł.

Emeryci, renciści i studenci – 10zł.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

siedemnaście − 1 =