Jeszcze tylko chwila i Wielkanoc. Z pewnością wiele z nas jest już w szalonym, świątecznym tempie. Znajdźmy jednak chwilkę, by razem z dziećmi usiąść przy stole i zdobić pisanki, przygotować wielkanocne ozdoby i zajączki. To doskonały sposób na wprawienie się w dobry humor i odsunięcie od siebie przytłaczających myśli o tym, ile wciąż musimy zrobić.

Pisanki

Wielkanoc nie istnieje bez pisanek. Muszą się one pojawić na naszych stołach. I warto, by były przygotowane właśnie przez dzieci. Nawet jeśli będą banalnie proste, niestaranne lub wybitnie bogate w ozdoby. Pisanki zdobić możemy mazakami i kredkami, naklejać na nie kawałki materiału, błyszczącego papieru, trawy, kordonka, filcowych ozdób, a nawet specjalne okolicznościowe naklejki. Pełnia frajdy gwarantowana.

ozdoby wielkanocne

ozdoby wielkanocne

Świąteczne kartki

Miło będzie, jeśli do świątecznego śniadania zasiądzie cała rodzina. A jeszcze milej, jeśli każdy z gości otrzyma w prezencie kartkę z życzeniami wielkanocnymi. Takie kartki możesz zrobić z dziećmi. Wystarczy papier biały i kolorowy, nożyczki, klej, mazaki, kredki i odrobina wyobraźni. Świąteczne kartki przybierać będą różne kształty: zajączka, koszyczka na święconkę, jajka. Idealny prezent dla babci i dziadka.

wielkanocne ozdoby

Wiosenne gałązki

Dom na Wielkanoc powinien być kolorowy i radosny. Jeśli nie mamy czasu, by samemu przygotowywać wydmuszki do ozdób zainwestujmy kilka złotych w plastikowe pisanki. Wyglądają bardzo fajnie, nie są drogie i co ważne, nie tłuką się. Co może mieć znaczenie w domu pełnym dzieci.

Plastikowe pisanki świetnie się prezentują na gałązkach krzewów, w wazonach. Wykorzystać możemy na przykład bazie. Dodatkowo warto ozdobić gałązki kokardami, sznurkami, a nawet klamerkami.

ozdoby wielkanocne

Słodkie gniazdka

W Święta nie powinniśmy sobie odmawiać przysmaków. Dlatego też na naszych stołach, obok mazurków i babek, znaleźć się mogą kolorowe i niezwykle słodkie gniazdka. Aby je wykonać potrzebujemy ryż preparowany, kakao, miód, cukrowe, marcepanowe lub czekoladowe jajeczka i kilka wolnych chwil. Kiedy mama lepi gniazdka, dzieci zdobią je jajeczkami. Mniam!

ozdoby wielkanocne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × five =