Już od dziecka lubiłam zajęcia plastyczne, uczęszczałam na koła plastyczne, zdobywałam umiejętności malarskie, godzinami siedziałam przy biurku, gdzie powstawały pierwsze obrazy. Na święta Bożego Narodzenia co roku bawiłam się masą solną.

14720415_1235255166523657_3299284382996285286_n
Mydlinka

Zajęcia plastyczne towarzyszą mi od zawsze, a dom przepełniony jest wszystkim, co może się przydać do takiej aktywności. Są wstążeczki, cekiny, kolorowe karteczki, kartoniki, włóczki, styropian, brokaty, wycinanki, farby. W wolnych chwilach maluję, fotografuję, robię anioły z masy solnej, kartki okolicznościowe i kompozycje kwiatowe na groby.

DZIECI MOJĄ INSPIRACJĄ

fdgdg
Mydlinka Opole

Kiedy urodziłam córkę, postanowiłam ukończyć studia pedagogiczne i pracować z dziećmi. Po pierwszych praktykach w przedszkolu już wiedziałam, że to jest to. Niestety zaczęło mi brakować czasu na moje hobby. Gdzieś w głowie krążyły różne pomysły, ale zawsze brakowało mi odwagi. Gdy urodziłam drugą córkę i moją rolą przez ponad 2 lata było głównie bycie mamą, postanowiłam coś zmienić, wrócić do swoich pasji związanych z twórczością. Postanowiłam robić to, co lubię i co potrafię. Chciałam wykorzystywać swoje zdolności plastyczne, pracować z dziećmi i jednocześnie mieć czas dla swoich pociech. Nie godziłam się na to, żeby pracować całe dnie, nie uczestnicząc w życiu swoich dzieci. Nie wiedziałam tylko, czym dokładnie ma się zajmować moja firma. Wtedy pomysł przyszedł do mnie sam.

POMYSŁ

P1140274
Mydlinka

Zaczęło się od problemów ze skórą – kosmetyki, których używałam przed ciążą, zaczęły mnie uczulać, a ja zaczęłam szukać przyczyn moich alergii. Kupowałam mydełka, dokładnie sprawdzając ich skład, a potem w domowym zaciszu tworzyłam swoje własne kosmetyki. Pomyślałam, że tworzenie takich zdrowych, nieuczulających mydełek jest bardzo proste i nawet dziecko będzie potrafiło je zrobić. Wtedy właśnie zrodził się pomysł warsztatów mydlarskich dla dzieci. Otrzymałam dotację z PUP Opole i otworzyłam firmę „Mydlinka”. Zaczęłam odwiedzać placówki edukacyjne – przedszkola, szkoły, świetlice i kluby dziecięce.

ZAJĘCIA

Podczas moich zajęć dzieci samodzielnie tworzą mydełka bez SLS/SLES, wybierając kształt, kolor, zapach i dodatki. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 lat, ale z mojej oferty skorzystać mogą również dorośli – zabawa mydłem podoba się nawet seniorom, z którymi także miałam okazję się spotkać. Gdy mydełka stygną, prowadzę krótką prelekcję na ich temat, a także razem z dziećmi przedstawiam scenkę teatralną na temat mycia rąk. Następnie uczestnicy warsztatów pakują mydełko w celofan i związują wstążeczką w wybranym kolorze. W moich zajęciach dla dzieci najważniejsze jest to, aby wykonały swoją pracę własnoręcznie, tak żeby nie ograniczać ich swobodnej twórczości i nie zabijać naturalnej kreatywności. Jestem przewodnikiem, służę dzieciom pomocą i pokazuję możliwości.

Najbardziej cieszy mnie uśmiech dzieci i duma na ich twarzach, kiedy oglądają swój gotowy wyrób. Zachwytom nie ma końca. Dla mnie też jest to powód do dumy, bo każde mydełko jest inne. Razem z dziećmi zrobiłam ich setki, ale nigdy nie zdarzyło się, żeby były identyczne.P1140660

NIE TYLKO MYDEŁKA

Moja firma się rozwija, a zleceń jest coraz więcej. Od niedawna w mojej ofercie znajdują się warsztaty tworzenia świec żelowych dla dzieci w wieku szkolnym. Od września dostępne będą również warsztaty czekoladowe – uczestnicy takich zajęć będą tworzyć słodkości z czekolady belgijskiej (lizaki, czekoladki), wybierając kształty, smak i kolor czekolady, a także dobierając dodatki. Ponadto „Mydlinka” uatrakcyjnia różne przyjęcia i imprezy rodzinne (np. urodziny czy wesela) swoimi warsztatami. Przyjeżdżamy we wskazane miejsce ze wszystkimi materiałami potrzebnymi do wykonania mydełek. Dojazd na terenie Opola jest bezpłatny. Zajęcia nie wymagają szczególnego przygotowania. Do warsztatów potrzebny jest tylko dostęp do prądu i miejsce dla każdego uczestnika.

Agnieszka Zaleska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 5 =