KOMU PRZYSŁUGUJE ŚWIADCZENIE?

Świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole otrzymują świadczenia do ukończenia 24 roku życia.

WNIOSEK

Wniosek o świadczenie „Dobry Start” można składać od 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną do 30 listopada.

KTO MOŻE SKŁADAĆ?

Może to zrobić mama, tata lub opiekun dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

GDZIE SKŁADAĆ?

W tych samych instytucjach, co wniosek 500+, czyli w w Urzędzie Miasta lub Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej lub innej jednostce w wyznaczonej w gminie. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej trzeba złożyć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

KIEDY POMOC TRAFI DO RODZINY?

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach to pomoc do rodziny trafi w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

UWAGI

300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz tzw. zerówce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziewiętnaście + trzynaście =