Jakiś czas temu w naszym mieście wystartował projekt o nazwie „Przebudowa placów miejskich w Opolu”, który obejmował między innymi stworzenie dziecięcej piosenki o stolicy województwa. Pieczę nad projektem objęła Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu, a słowa i muzykę do piosenki napisała wspaniała Basia Beuth, która zajęła się także realizacją nagrań. Inspiracją było Stowarzyszenie Mamy z Opola.

WOLĘ OPOLE

Przygoda z piosenką rozpoczęła się od castingu, w ramach którego jury wyłoniło grupę młodych opolskich talentów. W tym samym czasie trwały też prace nad tekstem i muzyką do piosenki. Basia Beuth włożyła mnóstwo pracy w to, aby stworzyć utwór, który będzie opowiadać o ważnych miejscach w naszym pięknym Opolu. Piosenka pod tytułem „Wolę Opole” okazała się hitem i od pierwszego odsłuchania wpada w ucho.

Kolejnym krokiem były trwające wiele godzin próby i spotkania naszych młodych wokalistów. Wszyscy pracowali bardzo ciężko, pod czujnym i troskliwym okiem rodziców i opiekunów. Wynikiem końcowym tej pracy było zarejestrowanie wszystkich wspaniałych głosów w profesjonalnym studiu nagraniowym.

TELEDYSK

Następnie rozpoczęła się prawdziwa zabawa,  a mianowicie nagrywanie teledysku. Wygłupom i szaleństwom nie było końca, każdy dzień pracy przynosił nam wiele radości i satysfakcji. Szczęśliwie dla nas pogoda była słoneczna i bezdeszczowa, co wykorzystaliśmy w 100%. Mali aktorzy dzielnie podejmowali każde, nawet najbardziej szalone pomysły realizatorów. W teledysku pojawiły się wyjątkowe miejsca na mapie Opola – te, o których śpiewają dzieciaki. Miejsca te powiązane są także z opolskim przewodnikiem przeznaczonym specjalnie dla dzieci, który również będzie miał wkrótce swoją premierę.

W piątek 8 czerwca 2018 roku odbędzie się premiera teledysku, z czego bardzo się cieszymy. W czasie festiwalowego tygodnia piosenka rozbrzmiewać będzie na ekranach w całym Opolu.

Za ogrom pracy, trud, wytrwałość, pozytywne nastawienie i zawsze uśmiechnięte buzie podziękowania należą się przede wszystkim wykonawcom i ich rodzicom. Dziękujemy także wszystkim, którzy mieli swój mniejszy lub większy udział w tworzeniu teledysku.

Niedługo piosenka trafi na nośnikach cyfrowych do przedszkoli, gdzie dzieci będą ją mogły poznać i pokochać. Do zobaczenia nad Odry brzegiem!

Zobaczcie i zaśpiewajcie 😉

Projekt w ramach: Przebudowa placów miejskich w Opolu nr RPOP.05.03.01-16-0037/16

Izabela Maciałek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × cztery =