Informacja z dzisiejszego dnia była dla mnie szokująca: Rosja zaatakowała Ukrainę! Chwilę później usłyszałam w radiu głos płaczącej kobiety, która utknęła w ogromnym korku w Kijowie, próbując wydostać się z miasta z całą rodziną.

Nie możemy pozostać obojętni, musimy pomóc. W grupie Mamy z Opola jest bardzo wiele mam pochodzących z Ukrainy, które mają stały kontakt z rodzinami ze swojego kraju. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się podjąć działania wspomagające.

W chwili obecnej otrzymujemy informację na temat zrzutek czy zbiórek na rzecz osób poszkodowanych.

Fundacja HumanDoc prowadzi zrzutkę na portalu zrzutka.pl

„Ukraina. Do końca mieliśmy nadzieję, że nie dojdzie do najgorszego. Niestety.W tym czasie, gdy my śledzimy zdjęcia z ataków i wjazd czołgów, nasi przyjaciele – pracownicy lokalnych organizacji na Ukrainie – ewakuują dzieci i osoby starsze z atakowanych terenów.”

Link do zrzutki – KLIKNIJ

Fundacja Tech To The Rescue uruchomiła kampanię wsparcia ukraińskich organizacji pozarządowych przez firmy technologiczne.

LINK

Solidarni z Ukrainą

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie możemy pozostać obojętni! Uruchamiamy oficjalną zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu. Nie wiemy, jak sytuacja będzie rozwijać się w kolejnych dniach, ale jedno jest pewne – już teraz nasze wsparcie może zmienić los Ukraińców, którzy zostali dotknięci wrogimi działaniami Rosji.

LINK DO ZBIÓRKI KLIKNIJ

Caritas Polska również uruchomiła pomoc dla Ukrainy.

Wpłat można dokonywać na stronie caritas.pl, można też wysłać SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT) lub wejść na stronę Caritas.

PRZYDATNE STRONY

Prawniczki i prawnicy Ukraińcom – юристи для України  – Strona na Facebooku

Ewakuacja z Ukrainy – o czym pamiętać uciekając przed wojną – Fundacja Ocalenie

 

 

Poprzedni artykułOd przedszkola do… First Certificate, czyli jak skutecznie nauczyć się języka obcego
Następny artykułKolonie i półkolonie językowe w Opolu