Nie wszystkie produkty dostępne w sklepach są zdrowe. Część z nich zawiera sztuczne konserwanty, emulgatory, stabilizatory, barwniki, zagęstniki oraz inne E-składniki, które mogą mieć niekorzystny wpływ na Twój organizm. Nie wszystkie są jednak niezdrowe czy szkodliwe.

Chcesz odżywiać się świadomie? Dbasz o zdrowie? Testujemy, więc aplikacje, które Ci w tym pomogą.

Testowanie odbyło się na przypadkowych produktach. Za pomocą Samsunga S4. Aplikacje są bezpłatne.

ZDROWE ZAKUPY

Aplikacja działa na zasadzie skanera. Skanujesz kod kreskowy produktu, który Cię interesuje i otrzymujesz informację o składzie. Znajduje się w nim również opis E-składników, – w jaki sposób działają na człowieka, czy są szkodliwe, nieszkodliwe, efekty uboczne po spożyciu nadmiaru.

W przypadku, gdy produkt, nie znajduje się w bazie, możesz go dodać –od razu będzie widoczny, dla pozostałych użytkowników.

 

zz 1

zz kiriMinusy aplikacji.

Jeśli produkt nie zawiera żadnego E – jest przedstawiany jako nieszkodliwy, lub nawet korzystny, mimo, że zawiera np. olej roślinny.

zz nutella WIESZ CO JESZ

Posiada ogromną bazę składników żywności. Można zrobić zdjęcie etykiecie, przeczytać na głos składniki produktu, lub wstawić zdjęcie z własnej galerii.

Screenshot_2015-11-23-15-07-38Minusy: Nie zawsze da się sfotografować etykietę, jeśli jest pognieciona, znajduje się na rogu opakowania, a nawet, jeśli już się uda, wstawione składniki są nieczytelne dla aplikacji.

Świetnie sprawdza się wpisywanie odręczne.

Aplikacja posiada również dodatkową, płatną funkcję umożliwiającą zakup diety – uwzględniającej schorzenia wymagające szczególnej ostrożności w doborze pożywienia.

Po wpisaniu jednego ze składników Piernikowego Mikołaja – E492

E492-horzPo wpisaniu jednego z E-składników ORBIT peppermint- E420

111CHEMICZNE DODATKI DO ŻYWNOŚCI

Aplikacja zawiera listę chemicznych dodatków do żywności, na które każdy z nas może natknąć się robiąc codzienne zakupy.
W bazę, wpisać możemy jedynie E-składniki. Nie ma możliwości skanowania produktu.
Bardzo obszerna lista z opisem, w jakim celu dodawany jest E- składnik do żywności, czy jest szkodliwy , jakie mogą być objawy jego zastosowania.

e420-horzeFOOD

Podobnie jak poprzednie aplikacje, również eFood dysponuje ogromną encyklopedią E-składników.

Kod, możemy zeskanować z produktu lub wpisać ręcznie, jeśli jest np. pognieciony.

Dodatkowo, posiada funkcję zapamiętywania ostatnio sprawdzanych produktów.

Po zeskanowaniu informuje nas szczegółowo o źródle pochodzenia danej substancji, ryzyku i korzyściach płynących z jej konsumpcji oraz rekomendowanej dziennej dawki spożycia.

Skład produktów jest pokazywany w sposób obrazowy – oznaczone buźkami w różnym kolorze – żółtym, zielonym, czerwonym, szarym.

Minusy: Skaner kodu często nie widzi kodów.

E-codes Free

Dysponują ogromną bazą E-składników. Wpisujemy kody ręcznie. Brak skanera.

Dodatkowa funkcja, to wyszukiwanie produktu, pomimo braku pełnych danych – nawet jeśli nie znasz pełnej nazwy E-składnika, wystarczy wpisać trzy pierwsze litery, a aplikacja pokaże Ci wszystkie E, spełniające te kryteria.

Screenshot_2015-11-23-15-56-14-horz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve − four =