Pogoda powoli zaczyna nas rozpieszczać i oraz więcej czasu spędzamy z naszymi pociechami na dworze. Aby w ten codzienny rytuał dodać trochę świeżości warto poszukać miejsc w Opolu, gdzie nasze dzieci mogą się pobawić. Trochę urozmaicenia się przyda- przede wszystkim nam rodzicom- bo ileż dni z rzędu można spędzić w tej samej piaskownicy pod swoim blokiem? Szukając nowych miejsc, można odkryć na nowo nasze miasto- Opole okiem rodzica.

Przeczytaj: Gdzie bawić się w Opolu z dzieckiem?

DSCN0975

W poszukiwaniu nowych miejsc trafiliśmy na osiedle Dambonia, gdzie znajduje się  400 metrowa ścieżka zdrowia ze stacjami do ćwiczeń. Można tu spacerować z wózkiem lub  jeździć na rowerze.

Jest  tu również zmodernizowany plac zabaw, gdzie znaleźć możemy domek drewniany, huśtawki i ogrodzoną dużą piaskownicę:

DSCN0996

Rewitalizacja terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Dambonia  to inwestycja, która powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola. Mieszkańcy osiedla wzięli w swoje ręce losy pobliskich terenów zielonych. Brawo dla nich- tym bardziej, że każdego roku “dokładają” kolejne ulepszenia.

Przy placu znajduje się zniszczony teren- może uda się z niego stworzyć Miasteczko Ruchu Drogowego?

DSCN0968

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 3 =