Tak naprawdę nie wiemy, jak ciąża wpłynie na nasze zachowanie. Czy będziemy spokojne, czy raczej wybuchowe lub drażliwe? Rosnący brzuszek niesie ze sobą szereg wzlotów i upadków emocjonalnych i nie mamy na to wpływu. Jak to wygląda zazwyczaj?

6 tydzień

Jesteś w ciąży! Hura! Oznacza to, że jesteś teraz narażona na zalew emocji, od radości i niedowierzania do niepokoju. Jest to spora mieszanina, a dodatkowo dochodzą zmiany w Twoim ciele. Możesz się czuć jednocześnie szczęśliwa i przytłoczona.

Dochodzi również do wahań poziomu cukru w Twoim organizmie, co również wpływa na zmęczenie. Najlepszym na to sposobem jest jeść mało, ale często, dzięki czemu wyrównasz jego poziom w organizmie.

8 tydzień

Mogą pojawić się poranne mdłości, a skutki tego wpłyną na twój dobry nastrój.

10 tydzień

Ciągły wzrost estrogenów i progesteronów sieje spustoszenie. W jednym momencie będziesz wniebowzięta by za chwilę płakać. Prawdopodobnie staniesz się bardziej wrażliwa na emocje innych, więc nie martw się, jeśli zaczniesz płakać na reklamie.

12 tydzień

Zmęczenie się zmniejsza, mdłości kończą, a Ty stajesz się bardziej radosna.

16 tydzień

To już drugi trymestr, czujesz się już znacznie lepiej, a poranne mdłości są już odległym wspomnieniem.

18 tydzień

Czyżby dziecko zaczęło się poruszać? Zaczynasz czuć z nim silną więź, a dodatkowo wokół słyszysz miłe komplementy dotyczące Twojego wyglądu. Przeżywasz miłe chwile, jesteś radosna i pełna blasku.

28 tydzień ciąży

To ostatni etap ciąży. Czujesz się zrelaksowana i beztroska, może pojawić się tez wzrost libido.

32 tydzień ciąży

Możesz czuć się troszkę sfrustrowana, ponieważ szybko rosnący brzuszek nie pozwala Ci wykonywać prostych, codziennych zadań – np. wiązania butów.

34 tydzień ciąży

Zaczynają się częstsze wędrówki do toalety, zwłaszcza nocą, co powoduje zakłócenia snu i jednocześnie wahania nastroju i uczucie niepokoju.

37 tydzień ciąży

Czujesz w sobie wiele sprzecznych emocji, czystej radości związanej z myślą, że już za chwile przyjdzie na świat twoje dziecko, aby za chwilę czuć frustrację, że nie możesz wyjść z wanny bez czyjejś pomocy.

Nie masz wpływu na ten emocjonalny rollercoaster. Omawiaj swoje uczucia z położną na bieżąco. Mów o wszystkim, również o tym, co Cię niepokoi. Często po urodzeniu kobiety nie czują, np. więzi z noworodkiem, to zupełnie naturalne uczucia.

W tym czasie potrzebujesz ogromnego wsparcia i zrozumienia także od swojego partnera.

źródło: motherandbaby.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa − jeden =