Dzień jest już o wiele krótszy, zrobiło się chłodno i deszczowo, co nie sprzyja spacerom czy aktywnym zabawom na powietrzu. Co robić wieczorami, gdy dzieci poszły spać, a my już dawno pozbyliśmy się telewizora? Gra planszowa ze znajomymi, z mężem czy ze starszą córką może dostarczyć dużo emocji i śmiechu. Oto kilka naszych propozycji.

CARCASSONNE

gandalf.com.pl

Przenieś się w świat średniowieczny, aby rozbudowywać swoje miasta, drogi i łąki i zdobywać w ten sposób jak najwięcej punktów. Przejmij kontrolę i bądź sprytny.

Gra planszowa dla co najmniej dwóch graczy, od 8 lat.

REMIK

Gra, która zdobyła wielką popularność na całym świecie. Mamy dwie opcje – grę tradycyjną za pomocą kart lub grę planszową, w której karty zastąpione są ponumerowanymi tabliczkami. Najważniejsze, aby jednych i drugich pozbyć się jak najszybciej. W tej grze ten, kto ma najwięcej punktów, niestety przegrywa.

ZAŁOŻYSZ SIĘ?

Gra, która sprawdza się zarówno w gronie rodzinnym, jak i na imprezach. Załóż się lub odpowiedz na pytanie – i obstawiaj sukces lub porażkę przeciwnika.

Przedział wiekowy: 8–12, 12–14 lat

TALISMAN MAGIA I MIECZ (wersja starsza: Magia i Miecz)

Najważniejszy w tej grze jest talizman – musisz go odnaleźć jako kapłan, wojownik, czarnoksiężnik lub inny z pozostałych jedenastu bohaterów. Przede wszystkim musisz rozwijać swoją postać, aby stać się niezniszczalny.

REBEL GRA GHOST STORIES

Gra o czterech poziomach trudności: Początkowym, Normalnym, Koszmarnym i Piekielnym. Gra kooperacyjna, w której gracie jako drużyna przeciwko grze – wspólnie wygrywacie lub przegrywacie.

 

gandalf.com.pl

DIXIT

Gra poruszająca wyobraźnię – połączenie planszówki i kart. Wymyślacie skojarzenia, słuchacie bajarza i odnajdujecie podobne. Im lepsze skojarzenie, tym więcej punktów dla ciebie, a mniej dla przeciwników.

Wiek: od 6 lat

RUMMIKUB

gryplanszowe.pl

Wciągająca i prosta gra dla starszych i młodszych. Wygrywa ten, kto pierwszy swoją strategią ogra przeciwnika i jako pierwszy krzyknie Rummikub. Mamy do wyboru opcję łatwiejszą i trudniejszą, więc gra tak szybko się nie znudzi.

SCRABBLE

mall.cz

Jedna z najbardziej popularnych gier, w których najważniejsze jest „słowo”. Wymyślamy je i układamy jak w krzyżówce, dopasowując odpowiednio literki – im dłuższe, tym więcej punktów.

TABOO

gandalf.com

Cała zabawa polega na opisywaniu wylosowanych haseł, ale bez użycia kluczowych słów, z których zazwyczaj korzysta się do ich opisania. Próby naprowadzenia graczy na określone hasło wychodzą wtedy naprawdę dziwnie i dlatego śmiesznie, a gracze wielokrotnie są zaskoczeni, jak bardzo brakuje im tych konkretnych, zakazanych wyrazów-podpowiedzi. W momencie kiedy użyjemy naszego tabu, siedzący obok gracz z przeciwnej drużyny korzysta z poduszki-bączka i trąbi na znak „skuchy”.

 

 TRIVIAL PURSUIT

Gra-Quiz z mnóstwem kategorii: geografią, historią, smakami polski, popkulturą. Niektóre pytania są naprawdę zabawne, dzięki czemu można się troszkę pośmiać.

MONOPOL

Najsłynniejsza gra świata, w której można zmonopolizować globalny rynek nieruchomości. Kupuj, sprzedawaj, buduj hotele i wzbogacaj się!

gandalf.com.pl

7 CUDÓW ŚWIATA

gandalf.com.pl

W tej grze możesz zostać przywódcą jednego z wielkich miast świata antycznego. Na przestrzeni trzech wieków odkrywasz karty, wchodząc w interakcję z innymi graczami. Plusem planszówki jest to, iż wszyscy gracze grają jednocześnie. Niezwykle przyjemna gra.

5 SEKUND

gandalf.com.pl

Gra składa się z 744 kart z pytaniami – masz pięć sekund, aby udzielić odpowiedzi. Gra z dużą dawką adrenaliny dla całej rodziny.

EGO

toysplanet.pl

Ciekawa gra na imprezy towarzyskie. Niebanalne pytania, dzięki którym nie tylko poznajesz towarzysza zabawy, ale również samego siebie.

W propozycjach pojawiły się również takie gry jak: Cytadela, Splendor, Time Line, Karty dżentelmenów, Bandido, Tajniak, Cluedo, Small World.

Gry planszowe są ciekawą alternatywą spędzania czasu z rodziną lub znajomymi.

Uwaga – niektóre bardzo wciągają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − seven =