Przewodnik „Opole w słońcu” powstał jako jeden z elementów projektu Przebudowa placów miejskich w Opolu realizowanego przez Miasto Opole wraz z partnerami w ramach działania 5.3 Ochrona dziedzictwa kulturowego i kultury Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Główne inwestycje dotyczyły gruntownej przebudowy Placu św. Sebastiana oraz Placu Jana Pawła II w Opolu. W wyniku inwestycji na terenie obu placów powstaną nowe przestrzenie przeznaczone na cele rekreacyjne, w tym na organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu w ramach działań edukacyjno-informacyjnych zrealizowała teledysk promujący miasto i jego zabytki oraz nasz przewodnik, którego premiera odbędzie się już jutro w opolskim „Miejscu X” przy ul. Sienkiewicza 20 o godzinie 16.00.

Partnerami Miasta Opola w projekcie są organizacje pozarządowe – Opolska Fundacja Filmowa OFFFILM, Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu, Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, i Fundacja „Dla Dziedzictwa”.

Przewodnik napisany jest dla dzieci w wieku szkolnym, przedstawia atrakcje turystyczne naszego miasta, zawiera praktyczne informacje, takie jak godziny zwiedzania obiektów, ale też zagadki, rebusy i test wiedzy o omawianych obiektach.

Projekt w ramach: Przebudowa placów miejskich w Opolu nr RPOP.05.03.01-16-0037/16

Poprzedni artykułPlanszówki wracają do łask – w co pograć?
Następny artykułFootball Academy – oficjalny Partner Stowarzyszenia Mamy z Opola