Dlaczego warto uczyć dzieci metodą Angielski przez SztukęTM?

Praca tą metodą rozbudza w dzieciach entuzjazm, ciekawość i radość z nauki angielskiego. Uczy bezstresowego i spontanicznego występu w języku angielskim przed publicznością, rozwija umiejętności manualne, ruchowe i artystyczne. Daje dzieciom poczucie dumy z bycia innym… z bycia sobą… Uczy pokonywania nieśmiałości w grupie wspierających, wrażliwych dzieci i rozwija ukryte talenty. Już 10 lat uczymy tą metodą i w tym czasie rozwinęliśmy potencjał blisko 500 dzieci. Proszę zapoznać się z opiniami rodziców zamieszczonymi na naszej nowej stronie internetowej: www.angielskiprzezsztuke.pl.

Angielski przez Sztukę™ to dwa w jednym, czyli innowacyjna propozycja nauki języka angielskiego dla dzieci od 3. roku życia oparta na twórczej zabawie, kreatywnych zajęciach językowych oraz działaniach plastycznych i teatralnych, które rozbudzają zarówno zainteresowania językowe, jak i zainteresowania sztuką oraz estetyką. Badania naukowe dowodzą, że jednoczesne rozwijanie zdolności językowych i kreatywnych, czyli uaktywnianie obu półkul mózgowych naprzemiennie, sprzyja szybszemu przyswajaniu języka obcego, koncentracji, osiągnięciu znacznie lepszych wyników w nauce, a co więcej – wpływa pozytywnie na uczucia i emocje.

Angielski przez sztukę Opole

Język plastyczny, który wypracowują wychowankowie dr Lucilli Kossowskiej, doceniany jest przez jury wielu konkursów, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Rysowania z Natury w Zabrzu (od 2008 roku 97 laureatów) oraz Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego Zwierzaki (od 2009 roku 21 laureatów).

Wystarczy przyprowadzić dziecko raz w tygodniu

Dzieci najmłodsze, te w wieku 3–4 lat, oswajają się z językiem angielskim i sztuką oraz ze sobą nawzajem. Pracują z książeczką, tańczą, śpiewają i wykonują prace plastyczne w różnych technikach. Na zajęcia przychodzą raz w tygodniu na 60 min. Koszt to 162 PLN/m-c.

Dzieci młodsze w wieku 5–7 lat ćwiczą autoekspresję poprzez przygotowywanie przedstawień i piosenek w języku angielskim oraz nabywają umiejętności plastyczne, w tym umiejętności rysunku z obserwacji/modela czy malarstwa z wyobraźni, a także wykonują proste formy ceramiczne i graficzne (linoryty/monotypie/kalkografie). Przedstawienia są prezentowane rodzicom 4 razy w roku, dzieci wykonują do nich prostą scenografię i kostiumy. Koszt to 186 PLN/m-c (zajęcia 90 min./tydzień).

Starsze dzieci realizują program nauczania j. angielskiego przy pomocy podręczników renomowanych wydawnictw, dostosowanych do ich wieku i poziomu, oraz pogłębiają poznawanie technik plastycznych: rysunku, malarstwa, grafiki, ceramiki i rzeźby. Spotkania: klasy I–III 90 min./tydzień (186 PLN/m-c), klasy IV–VII 120 min./tydzień (242 PLN/m-c).

Angielski przez Sztukę dla Ośmioklasistów™ to rozbudowany kurs j. angielskiego przeznaczony dla dzieci z klas VII i VIII szkoły podstawowej, starannie przygotowujący do Egzaminu Ósmoklasisty z j. angielskiego, a jednocześnie umożliwiający autoekspresję i twórczą zabawę. Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim w wymiarze 96 godzin i trwają 120 min./tydzień.

Programy nauczania Angielskiego przez Sztukę™ dostosowane są do podstaw programowych MEN dla przedszkoli i szkół publicznych w zakresie j. ang. i plastyki.

Zajęcia odbywają się w Opolu w dzielnicy Nowa Wieś Królewska przy ul. Ostroroga 1/2 oraz w Suchym Borze.

PIERWSZE ZAJĘCIA SĄ GRATIS I MOŻNA PRZYPROWADZIĆ DZIECKO NA PRÓBĘ w ciągu roku szkolnego, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację na ieps.com.pl lub www.angielskiprzezsztuke (zakładka ZAPISY). Zapisy telefoniczne: 507 738 765. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku: Angielski przez Sztukę.

Angielski przez sztukę Lucilla Kossowska

Latem zapraszamy na Wakacyjny plener rysunkowo-malarski Sztuka po Angielsku™ – to półkolonie w języku angielskim dla dzieci w wieku 5–14 lat. Podczas całodniowych wyjść do ZOO, na basen Błękitna Fala oraz do Muzeum Śląska Opolskiego nauczymy Was rysować, malować z obserwacji, projektować komiks i mangę oraz wykonamy mural, czyli malowidło wielkoformatowe. Turnusy trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00. Zapewniamy obiad, napoje, podwieczorek.

Dr Lucilla Kossowska, autorka metody Angielski przez Sztukę™, to hybryda anglistki i artystki z 18-letnim doświadczeniem w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Doktor sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracownik Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, gdzie naucza Angielskiego przez Sztukę dla Dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 9 =