Poranione i pękające brodawki to zmora wielu mam.
Karmienie piersią czasem boli. Zanim piersi „zahartują się” może minąć kilka tygodni. Jak sobie w tym czasie ulżyć?

1. Smaruj brodawki swoim własnym mlekiem, ma ono właściwości bakteriobójcze i przyśpiesza gojenie
2. W aptece można znaleźć kilka maści, chroniących delikatną skórę brodawek. Mają właściwości nawilżające i regenerujące.
3. Jeśli masz taką możliwość, staraj się chodzić z odkrytymi piersiami, nie narażasz wtedy piersi na ocieranie się o bieliznę i jednocześnie przyśpieszasz gojenie.
4. Ocieranie materiału o piersi, jest bardzo drażniące, możesz je chronić stosując specjalne osłonki Aventa. Dawniej, nasze mamy używały po prostu domowych, małych sitek zakładając je na piersi.

silikonowe-oslonki-na-piersi-z-miękkimi-nakladkami avent
Silikonowe osłonki Avent muszle

5. Jeśli karmienie jest dla Ciebie bardzo bolesne i trudno Ci się z tym zmierzyć, możesz zastosować kapturki ochronne do karmienia. Podstawowym zadaniem kapturków ochronnych na piersi,jest pomoc w karmieniu posiadaczkom wklęsłych lub małych i płaskich brodawek sutkowych. Uczą one również przestawić się maluszkowi z butelki na pierś.

silikonowe-oslonki-na-piersi-ksztalt-motylka-300x300
Silikonowe osłonki

Jeśli pękanie, krwawienie i bolesność brodawek trwa dłużej, skontaktuj się z konsultantką laktacyjną, która rozpozna przyczynę problemu i wskaże sposoby poradzenia sobie z nim. Niekiedy bolące, poranione brodawki mogą być objawem grzybicy lub alergii. W takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 8 =