Kolorowanki dla dorosłych to nowy sposób na relaks. Bardzo przyjemne i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Na rynku znajduje się kilka rodzai tej kategorii książek, można je też znaleźć (płatne lub bezpłatne) w Internecie i wydrukować u siebie w domu.

Popularność kolorowanek rośnie z każdym dniem, dlaczego?

Sięgnęłam po jedną z takich kolorowanek. Widząc, że obrazek do kolorowania jest bardzo szczegółowy, przygotowałam również, prócz kredek, cienkopisy i zaczęłam kolorować…

Już po kilku chwilach przestałam myśleć, zapomniałam o całym świecie, problemach, zupełnie wyłączyłam mózg, starając się tylko „nie wyjechać za linię”. Chwilo trwaj!!

Moje myślenie, ograniczało się już tylko do wyboru odpowiedniego koloru, kredki, cienkopisu. Jak wybrałam twarde, po kilku minutach bolała mnie ręka od nacisku, natomiast, gdy wybrałam zbyt miękkie, łatwo rozmazywałam obrazek. Z każdą kolejną minutą moja kolorowanka stawała się piękniejsza.

Gdy oderwałam się na chwilkę, zerknęłam na zegarek i nie mogłam uwierzyć, że minęła godzina, a ja przecież pokolorowałam dopiero ¼ obrazka. Pełny relaks!

catsZalety kolorowanek dla dorosłych

  • Kolorowanki działają na nas terapeutycznie. Pomagają generować dobre samopoczucie, spokój.
  • Pomagają się odstresować.
  • Kolorując, używamy obu półkuli mózgowych.
  • Zabierają nas z powrotem do dzieciństwa – czyli jesteśmy transportowani do świata dobrych wspomnień.
  • Kolorowanie jest często porównywane do medytacji, ponieważ prowadzi do oczyszczenia umysłu. Powoduje też długotrwałe skupienie.
  • Zmniejsza lęki. Bardzo często z powodu stresu doświadczamy ataków paniki, mdłości, nadmiernego niepokoju, bóli głowy – kolorowanki pomagają od tych „wrażeń” odpocząć.
  • Pobudzają kreatywność.

Co się, więc stanie, gdy myszkę od komputera, czy pilot od telewizora zastąpisz kredką i zaczniesz kolorować? Spróbuj… może odkryjesz dla siebie znakomity sposób na relaks.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × trzy =