KONIEC PROJEKTU

To jest już koniec… projektu Mama od-Nowa. Kiedy zaczynaliśmy pracę nad programem, nad jego ideą, zawartością i celowością, wszystko wydawało się takie proste, banalne wręcz. Przecież determinacja jest najważniejsza, wymagania spore, ale bez wysoko postawionej poprzeczki nie osiągnie się sukcesu.

Po 6 miesiącach wiemy, że mama potrafi. Może nie zawsze potrafi idealnie, może nie zawsze na czas, w końcu ma sporo obowiązków na głowie, ale potrafi. Z przytupem, z tupetem, z charyzmą, z nonszalancją. Daje z siebie ile może. I nawet krytykę potrafi przyjąć z godnością.

TRUDNE POCZĄTKI

Pół roku temu na starcie programu stanęły trzy dziewczyny. Magda, mama dwójki dzieci i kobieta interesu. Sylwia, mama dwulatki, pracująca i niezwykle samodzielna. Małgosia, która wychowuje trzech synów, jest panią domu i blogerką. Każda z nich w zupełnie innym typie, o innym temperamencie, sposobie życia. Połączyło je pragnienie zmiany i walki o siebie, o swoje zdrowie, wygląd, samopoczucie. Kilka miesięcy temu ich determinacja była ogromna. Dlatego właśnie zostały wybrane spośród kilkunastu kandydatek. Przez cały ten czas mieliśmy okazje dobrze je poznać. Opowiadały nam o sobie i swoich problemach na blogu i facebooku, dzieliły się z nami swoimi sukcesami i porażkami, bo i tych kilka było. Organizowały sobie czas tak, by obowiązki domowe pogodzić z wymaganiami stawianymi przez program. Gdzieś te godziny na siłowni i masażach musiały się zmieścić.

MAGDA NIE DOTRWAŁA

A tak zupełnie poważnie. Wytrwanie w programowych ramach było trudne. I chociaż nikt nie mówił, że będzie łatwo, życie weryfikowało działania uczestniczek na wielu poziomach. To wyzwanie utrzymać dietę, nawet tak przyjemną, jak dieta Pauliny Limanowskiej. Sporo poświęcenia wymagało regularne bywanie na siłowni i publikowanie artykułów na blogu i facebooku. Organizatorzy wymagali odpowiedzialności od uczestniczek i rozliczali je z ich pracy. To cena za stworzenie możliwości i otwarcie drogi do zmiany.

Żaden z partnerów programu nie pracował tyle, co uczestniczki. Ich zaangażowanie musiało być największe, by całość miała sens. A że sens był i jest, pokazują efekty pracy Małgosi i Sylwii. Na mecie Mamy od-Nowa zabrakło Magdy. I jest nam bardzo przykro z tego powodu. Mamy jednak nadzieję, że doświadczenia wyniesione z programu pozwolą Magdzie osiągnąć cel. Podobnie Małgosi i Sylwii, bo wiemy, że ostatnie 6 miesięcy było początkiem ich drogi do doskonałości.

 Sylwia

_DSC9753
Piwnica wspomnień

6 miesięcy minęło jak w mgnieniu oka i nagle w lustrze patrzy na mnie superbabka. Wiedzcie jednak, że nic się samo nie dzieje. Nade mną pracował sztab ludzi, ale dla każdego, kto chce się z powrotem czuć atrakcyjnie, wystarczy przede wszystkim odrobina wysiłku i chęci działania. Już sama zmiana diety dała mi siłę i lepsze samopoczucie, a idąc za ciosem można przenosić góry. Ja miałam to szczęście, że trafiłam na profesjonalistów w swojej dziedzinie. Zarówno nasza fitdietetyk Paulina, jak i trener personalny Łukasz, doskonale wiedzieli czego potrzebuję i jak dobrać dietę i trening żeby mnie nie zniechęcić do całego procesu. Z obojgiem byłam w stałym kontakcie, co było dla mnie niesamowitym wsparciem i poczuciem bezpieczeństwa. To są pasjonaci własnego zawodu i wykonują go całym sercem. Nie mogę również nie wspomnieć o Pani Renacie z Essence. Dzięki niej i Icoone nie tylko miałam okazję zmniejszyć i obwody i cellulit, ale też się zrelaksować, co pomagało przetrwać zimową chandrę i dało energię na wiosnę.  Tyle jeśli chodzi o przemianę fizyczną. Nauczyłam się, że wiele “nie” jest tylko głowie. Obecnie nie operuję już takimi słowami jak: nie mogę, nie dam rady, nie uda się- po prostu odeszły w niepamięć. Agnieszka uświadomiła mi, co powinno być dla mnie ważne i jak przywołać z powrotem moją kobiecość i atrakcyjność. Każdego dnia przez te sześć miesięcy zaskakiwałam sama siebie, bo pomimo walki ze sobą nie poddałam się i dalej walczę o siebie po to, by żyć w zgodzie ze sobą i swoim ciałem.

A oto i moje wyniki pomiarowe:
RAMIONA: po 1 cm
POD BIUSTEM: 4 cm
TALIA: 14 CM!!!!!!!!!!
BIODRA: 8 CM!!!!!!!!!!
UDA: po 2 cm
NAD KOLANEM: po 2 cm
ŁYDKI: po 2 cm.

KILOGRAMY: – 15!!

Małgosia
dla Eli
Piwnica Wspomnień

Od zakończenia programu minął już ponad tydzień. Przez ostatnie pół roku zaszło we mnie wiele zmian, z których jestem bardzo zadowolona i z którymi bardzo dobrze się czuję. Największa zamiana zaszła niewątpliwie w wyglądzie. Rodzina i znajomi komplementują. Mówią, że na pierwszy rzut oka widać stracone kilogramy i centymetry. Sześć miesięcy pracy z dietetyczką i kosmetyczką sprawiło, że moja zmiany zachodziła powoli, przez co nie mam np.  nadmiaru skóry i nie wyglądam jakbym zmizerniała, ale właśnie schudła. Poprawiłam wygląd każdej części ciała począwszy od twarzy, przez biust, brzuch, pośladki, skończywszy na udach i łydkach.

Zmiany zapisały się tez w mojej głowie. Nastawiłam się na zdrowsze jedzenie i zrobiłam sobie listę produktów, które całkowicie wyrzucę ze swojej diety. Część składników, które dodawałam do potraw, było po prostu zbędnych. Nie były zdrowe, nie były wartościowe. Właściwie to nawet nie miały jakiegoś rewelacyjnego smaku, jadłam je z przyzwyczajenia. W ostatnich dniach projektu, kiedy przygotowywaliśmy do sesji zrozumiałam, że równie ważne, jak zdrowe odżywianie jest też dobre samopoczucie i wygląd. To wszystko składa się na nasze zadowolenie i nasze podejście do życia.

 Jestem wdzięczna organizatorom za zaufanie i danie mi szansy na zmianę. Uwierzyli we mnie jeszcze zanim ja sama w siebie uwierzyłam. Świadomość, że ktoś dał mi taką możliwość bardzo często motywowała mnie, kiedy nie miałam ochoty na ćwiczenia. Mam nadzieje, że nie zmarnowałam tej szansy.

 WYMIARY (ile cm mniej)

RAMIONA: 2 cm
KLATKA PIERSIOWA: 6 cm
TALIA: 6,5 cm
UDO 4,5 cm prawe / 6 cm lewe
NAD KOLANEM: 2 cm prawe / 3 cm lewe
ŁYDKA: 3 cm prawa / 4 cm lewa
BIODRA: 10 cm MNIEJ!!!

TKANKA TŁUSZCZOWA:
BYŁO: 33,6 %
JEST: 28,5 %

WIEK METABOLICZNY:
BYŁO: 34
JEST: 28

WAGA POCZĄTKOWA: 73 kg
CEL: 65 kg
WAGA KOŃCOWA: 65 kg !!!

Biust – 2 rozmiary mniej


 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie pracowali wraz z Sylwią, Małgosią i Magdą, która ostatecznie nie dotrwała do końca. Oraz za wsparcie i motywowanie dziewczyn na Fanpag’u Mama od-Nowa.

Logotyp-Maximus

12088281_869877286441259_1887089408345372389_n

essence logobaneee

logo PIWNICA - nazwiskorewersart

12286054_1179471648748431_1150304747_n(1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × four =