Notariusz (dawniej Rejent) sporządza głównie akty notarialne. W takich kancelariach spotykamy się z bardzo ważnego powodu, np. przy okazji zakupu mieszkania czy domu. Zdajemy się na notariusza z pełnym zaufaniem, zarówno jako kupujący, jak i sprzedający, mając na względzie zabezpieczenie oszczędności całego życia. Często wiąże się to dla nas z ogromnym stresem.

Od każdej czynności, jaką wykonuje rejent, jest pobierana opłata, nie wyższa jednak niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności, dlatego różne kancelarie podają różne ceny za te same czynności – warto przed wybraniem Notariusza porozmawiać o kosztach zawarcia aktu i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Notariusz to urzędnik państwowy, który jest osobą zaufania publicznego. Ze względu na wagę aktów ciąży na nim ogromna odpowiedzialność.

Zapytałyśmy Notariuszki Anni Konopnickiej-Pęk, co jej zdaniem powoduje, że w grupie Mamy z Opola jest jedną z najczęściej polecanych Notariuszek w Opolu.

Miło mi, że inne mamy mnie polecają. Wiele z nich po tym, jak się dowie, że jestem notariuszem, pisze do mnie wiadomości prywatne z pytaniami. Zawsze staram się na nie odpowiedzieć i udzielić rzetelnej informacji. Polecają mnie chyba dlatego, że są zadowolone z uzyskanych ode mnie porad. Warto też podkreślić, że notariusze udzielają nieodpłatnie informacji w zakresie dokonywanych przez siebie czynności – rozmowa z notariuszem i uzyskanie informacji nic nie kosztuje. Ponadto w Polsce od 10 lat w ostatnią niedzielę listopada organizowany jest Dzień Otwarty Notariatu i wtedy też notariusze udzielają bezpłatnie informacji i porad. W ubiegłym roku Dzień Otwarty odbył się 24 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej i tego dnia pomogliśmy ponad 60 osobom.

W rankingu najczęściej polecanych kancelarii notarialnych znaleźli się kolejno:

 1. Marcin Bryła (Tadeusza Kościuszki 24, Opole)
 2. Anna Konopnicka-Pęk (Ozimska 15/3, Opole)
 3. Renata Palej (Ozimska 15/4-6, Opole)
 4. Igor Frąszczak (Księdza Hugona Kołłątaja 10, Opole)
 5. Grzegorz Gębala (Żeromskiego 1, Opole)
 6. Tomasz Trofimuk (Kominka 10, Opole)
 7. Ewa Świętek (1 Maja 7/2, Opole)
 8. Danuta Trusz (Ozimska 18/5, Opole)
 9. Agnieszka Bukowińska (Ozimska 13, Opole)
 10. Iga Płaszewska- Piekarczyk (Księdza Hugona Kołłątaja 12/lok. 1, Opole)
 11. Estera Małopolska (Ozimska 13, Opole)
 12. Anna Niedużak (Księdza Hugona Kołłątaja 6, Opole)
 13. Dorota Kuzebska (Księdza Hugona Kołłątaja 6/3, Opole)
 14. Wojciech Myga (Księdza Hugona Kołłątaja 10, Opole)
 15. Antoni Paprocki – Olesno
 16. Iwona Maria Tylka – Krapkowice
 17. Agnieszka Sicińska-Kamińska (Tadeusza Kościuszki 15/1, Opole)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 − three =