06.02.2016 Stowarzyszenie Mamy z Opola świętowało rok swojego istnienia i działalności.

Stowarzyszenie MzO wyłoniło się z grupy mam, które na portalu społecznościowym facebook, wymieniały się radami i doświadczeniem związanym z rodzicielstwem.

Dziś, grupa liczy ponad 1900 mam i wciąż się rozrasta. Dorasta wraz z dziećmi członkiń. Pytań związanych z rodzicielstwem jest wciąż wiele, na każdym etapie rozwoju dziecka.

Stowarzyszenie tworzą mamy, które chcą na miarę swoich możliwości, ułatwić innym dostęp do potrzebnej wiedzy, same w ten sposób zdobywając nowe doświadczenia.

Ten rok był dla nich bardzo aktywny. W głowie mają wiele pomysłów, wiele chęci do pracy i wielkie serca. Z czasem bywa różnie, ale jak mówi jedna z nich “Mamy z Opola potrafią wydłużyć dobę”. W ten sposób działają, udało im się:

  • zorganizować serie szkoleń dotyczących rodzicielstwa: na tematy związane ze  zdrowym żywieniem, pierwszej pomocy, warsztaty rehabilitacyjne,
  • zorganizowały warsztaty psychoterapeutyczne dla kobiet, warsztaty kosmetyczne, wizażu,
  • zorganizowały piknik, festyn, zbiórki publiczne, paczki świąteczne, aukcje,
  • upowszechniały profilaktyczne badania dzieci,
  • współpracowały z Urzędem Miasta, pisząc petycje w sprawie Opiekunów Dziennych, lekarza sportowego,
  • dzięki ich zaangażowaniu, markety w Opolu utworzyły dodatkowe miejsca parkingowe dla rodzin,
  • współpracowały z opolskimi przedsiębiorcami, którzy chętnie wspierali Stowarzyszenie w zbiórkach, paczkach, konkursach dla rodzin.

Dlaczego kobiety, które na co dzień opiekują się dziećmi, domem, często pracują na etacie, lub mają własną działalność, angażują się w coś takiego?

Co mi dało Stowarzyszenie? Możliwość poznania nowych ciekawych osób. Możliwość prowadzenia warsztatów, jak i uczestniczenia w wielu z nich. Na pewno dało mi satysfakcję, bo to, co robimy dla innych jest dla mnie kluczowe,  napędza mnie to w codziennym życiu” pisze Beata.

Stowarzyszenie przyniosło mi kilka świetnych znajomości i poczucie, że – z pozoru banalne – powiedzenie „chcieć to móc” może być prawdziwe. Na jedno z zebrań tak się śpieszyłam, że zarobiłam po drodze pierwszy w życiu mandat za prędkość 🙂 “- wspomina Małgosia.

Wszystkie 19 mam, tworzących Stowarzyszenie, to kobiety wesołe i szczęśliwe, lubiące spędzać czas z innymi, rozmawiać i słuchać innych. W tej atmosferze działają i przestać nie zamierzają. To dopiero pierwszy rok ich pracy.

Wczoraj świętowały urodziny, spędziły je w gronie Mam z Opola, które wciąż je wspierają i napędzają do działania. Wspierali je również Partnerzy:

  • Studio Metamorfoza, które przeprowadziło na niejednej mamie metamorfozę,
  • konsultantki firmy Mary Kay, które pokazały uczestniczkom, jak dbać o skórę, i jak umiejętnie się malować,
  • Ela Stojak FOTOGRAFIA DZIECIĘCA przenosiła małych i dużych w świat fotografii i tworzyła z nich bohaterów

Skosztowaliśmy też tortu, były podziękowania i łzy wzruszenia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − two =