Rok minął … niestety, czas płynie nieubłaganie.

Niedawno, a dokładnie 14.01.2015 powstało Stowarzyszenie MzO…

Co w tym czasie udało się zorganizować przedsiębiorczym i aktywnym społecznicom.

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z 2015 roku.

 1. Styczeń Akcja parking dla rodzin z dziećmi –  List otwarty z podpisami mieszkańców miasta wystosowany do każdego marketu w Opolu z prośbą o oznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych dla rodzin z małymi dziećmi. Kilka sklepów w Opolu w odpowiedzi oznaczyło nowe miejsca parkingowe dla rodziców.
 2. Luty-Czerwiec – Organizacja cyklicznych kursów pierwszej pomocy niemowlętom i dzieciom
 3. Marzec-Wrzesień – Organizacja cyklicznych Szafingów dla Mam i dzieci. Akcje wymiany ubrań, zabawek: edycje dla dzieci i tylko dla kobiet, tematyczne.
 4. Marzec-Maj – Złożenie pisma na ręce Prezydenta Opola w sprawie lekarza sportowego w Opolu. Spotkania z Prezydentem Opola w tej sprawie. Poradnia medycyny sportowej oficjalnie działa od 21.12.2015 r.
 5. Marzec- Kwiecień – Zwrócenie uwagi na istotę badań ultrasonograficznych jamy brzusznej dziecka, które pozwalają na wczesne wykrycie lub wykluczenie poważnych chorób. Zorganizowanie przesiewowych badań USG jamy brzusznej dla 40 dzieci.  
 6. Maj – Warsztaty kosmetyki naturalnej.
 7. Maj – Zorganizowanie konkursów fotograficznych: „Mama w obiektywie”
 8. Czerwiec – Piknik Rodzinny. Zorganizowanie pikniku rodzinnego połączonego z loterią fantową. Dochód ze sprzedaży fantów został przeznaczony na organizację warsztatów- „Praca nad poczuciem własnej wartości”
 9. Lipiec – Praca nad poczuciem własnej wartości. Warsztaty terapeutyczne skierowane do kobiet, prowadzone metodą Racjonalnej Terapii Zachowań
 10. Lipiec – Warsztaty z fizjoterapeutą dziecięcym. Warsztaty z fizjoterapeutą dla dzieci podzielone na trzy grupy wiekowe. Prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia Beatę Grzybek przy współpracy z  fizjoterapeutą Marzeną Gorczyńską.
 11. LipiecWarsztaty z psychologiem dziecięcym – Podczas warsztatów przedstawiony został rozwój psychiczny dziecka w wieku 12-36 miesięcy. Warsztaty prowadzone przez Żaklinę Popiel, psychologa dziecięcego.
 12. Lipiec – Złożenie pisma do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu – w sprawie krytycznych uwag rodzin dotyczących warunków panujących na oddziale pediatrii.
 13. Wrzesień – Festyn „Witaj szkoło”. – Organizacja festynu „Witaj szkoło” wraz ze Stowarzyszeniem Opole – Więcej Niż Miasto, podczas którego m. in. odbyła się zbiórka publiczna przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin oraz wymiana książek pod nazwą akcji „książka za książkę”.
 14. Październik – Warsztaty „Wizerunek w biznesie”. Warsztaty połączone z pokazem profesjonalnego makijażu prowadzone przez Agnieszkę Tomczuk – Makijażystkę.
 15. Październik -Spotkanie „Biznes Mama”. Zorganizowanie spotkania „Biznes Mama”, podczas którego mamy z Opolszczyzny mogły zaprezentować się przed sobą z innej, zawodowej strony. Celem spotkania była integracja, prezentacja oraz wymienienie kontaktów biznesowych.
 16. Listopad – Szkolenie „Optymalne żywienie i wzmacnianie odporności dzieci”.
 17. Listopad – Warsztaty „Pieluszkowe pożegnanie”. Warsztaty dla rodziców z małymi dziećmi, mające na celu przyśpieszenie nauki korzystania z toalety w sposób bezstresowy, połączony z zabawą. Warsztaty prowadzone przez psychologa dziecięcego Żaklinę Popiel.
 18. Grudzień – Projekt Mama od-Nowa. Projekt półrocznej metamorfozy, w którym 3 wyłonione spośród innych kandydatek kobiety-matki odważnie podejmują wyzwanie, by walczyć o zdrową, smukłą sylwetkę i na bieżąco dzielić się z nami swoimi sukcesami. Projekt realizowany przy wsparciu Maximus Fitness Club, Essence – salon Kosmetyczny, firmę RewersArt, psycholog Katarzynę Burtna, psychodietetyk Paulinę Limanowską
 19. GrudzieńWarsztaty świąteczne dla rodziców i dzieci. Warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci zorganizowane przy współpracy z kawiarnią Kafka, prowadzone przez Beatę Grzybek. Warsztaty związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.
 20. Grudzień – Paczki Świąteczne.  Wsparcie organizacyjne zbiórki paczek dla dzieci z najuboższych rodzin zorganizowaną przez grupę facebokową Mamy z Opola.

Większość zajęć odbyła się bezpłatnie, dzięki zaangażowaniu członkiń Stowarzyszenia MzO.

Stowarzyszenie Mamy z Opola liczy 21 członkiń:

 1. Elżbieta Kliś – Prezes Zarządu
 2. Justyna Wójcik – Wiceprezes
 3. Magdalena Ogórek – Wiceprezes
 4. Agnieszka Będkowska – Członek Zarządu
 5. Jolanta Trzaskowska Ślązak – Skarbik
 6. Judyta Pabijan-Kowalska – Sekretarz
 7. Małgorzata Śnigurowicz – Członek Komisji Rewizyjnej
 8. Marta Hyc – Członek Komisji Rewizyjnej
 9. Izabela Górny – Członek Komisji Rewizyjnej
 10. Beata Grzybek
 11. Karina Bytomska-Król
 12. Martyna Antonkiewicz
 13. Anna Bączkowska
 14. Katarzyna Kultys
 15. Magda Wieczorek
 16. Roksana Butz
 17. Nina Nicpon
 18. Izabela Banach
 19. Kinga Gołda
 20. Krystyna Hermanowicz
 21. Izabela Maciałek

W związku z tym, że jesteśmy młodą organizacją, nie posiadamy jeszcze kapitału, który pozwoliłby nam rozwinąć w pełni nasze zamierzenia.

Każda, nawet niewielka pomoc ma dla nas ogromne znaczenie.

Możesz nas wspomóc wpłacając darowiznę na konto:

PKO BP SA 93 1020 3668 0000 5702 0410 9880

lub przekazując darowiznę rzeczową.

Dziękujemy za wsparcie i okazane zaufanie.