Wielu z nas wydawać się może, że w fitnessie trudno już stworzyć coś nowego. Nic bardziej mylnego. Każdego roku pojawiają się wykreowane programy ćwiczeń, oryginalne treningi i formy. Wiele z nich po sezonie lub kilku znika bezpowrotnie, jako chwilowa moda, ulotna i szybko tracąca popularność. Są jednak takie rodzaje treningu, które na stałe wpisują się w kanon fitnessu, głównie ze względu na swoją innowacyjność, funkcjonalność i zalety dla zdrowia.

Jednym z takich treningów jest bodyART®, opracowany przez Roberta Steinbachera zaledwie kilkanaście lat temu. Już od dawna jest niezwykle popularny w Europie i Ameryce Północnej. A odkąd w 2005 i 2006 bodyART® ogłoszony został w USA najlepszą ideą treningu, jego pozycja wzrosła jeszcze bardziej. Nic w tym dziwnego. To wymagający, ale i satysfakcjonujący program łączący w sobie elementy jogi, ćwiczeń fizjoterapeutycznych, klasyczne techniki regulacji oddechu. Dzięki temu trening jest nie tylko wyzwaniem, ale też pozwala odprężyć umysł, wyzwolić się od stresu dnia codziennego.

Podstawą bodyART® są ćwiczenia z ciężarem własnego ciała i wykorzystanie funkcji poszczególnych mięśni i organów. W tej formie liczy się człowiek jako całość. Ćwiczący nie spogląda na siebie, jak na zbiór pojedynczych części ciała, które trzeba trenować, stanowi on jedną całość i tylko w tym kontekście prowadzony jest trening. W bodyART® istotna jest świadomość własnego ciała, a tę przecież buduje się stopniowo, powoli, precyzyjnie prowadząc każdy ruch.

Mamy z Opola

Jeśli chcecie szybko zobaczyć efekty swojego treningu, ten program jest dla was. Nie tylko gwarantuje on prawidłowe funkcjonowanie organizmu, redukuje stres i przeciwdziała wielu chorobom cywilizacyjnym, chociażby depresji. BodyART® wyszczupla, ujędrnia ciało i stabilizuje system ruchowy.

Nie ma znaczenia, czy masz 20, czy 40 lat, czy trenujesz regularnie, czy dopiero zaczynasz przygodę z fitnessem. BodyART® jest dla każdego.

 

Beata Marcinowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziewięć − siedem =