Karmienie piersią to piękne doświadczenie dla młodych matek. Początki jednak nie zawsze są łatwe. Zanim dziecko  nauczy się prawidłowo ssać, nasze piersi mogą przeżyć “małą rewolucję”, możemy wtedy sięgnąć po specjalne maści na brodawki, które złagodzą ból i zagoją podrażnienia.

Przeczytaj: Karmienie piersi boli

Na rynku jest wiele maści, które mają pomóc obolałym piersią, my na podstawie doświadczenia wielu mam, polecamy:

 

  1. Mustela 9 miesięcy- balsam do brodawek piersiowych

mustela

Koi podrażnienia, odżywia i wspomaga odbudowę delikatnej skóry. Preparat jest bezzapachowy, nie plami ubrania, przed karmieniem nie trzeba go zmywać z piersi. Można stosować o okresie ciąży i karmienia. Cena ok 25 zł za 30 ml.

2. Maltan, maść na zapalenia brodawek sutkowych, otarcia, pęknięcia skóry sutków w okresie karmienia piersią, a także do pielęgnacji brodawek sutkowych przed porodem i w okresie karmienia piersią. Można stosować o okresie ciąży i karmienia. Cena ok 15 zł za 40 ml.

maltan

3. Lano-maść Ziajka Mamma Mia  łagodzi podrażnienia brodawek sutkowych występujące w okresie karmienia piersią. Można stosować ją w okresie ciąży i karmienia. Przed karmieniem nie trzeba jej zmywać z piersi. Skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek. Zawiera  100% wysokooczyszczonej lanoliny. Cena to ok 12 zł za 15 g.

mama mija

4. Medela Purelan, krem na brodawki polecany do pielęgnacji i regeneracji szczególnie delikatnej skóry wokół brodawek piersiowych. Mycie brodawek przed następnym karmieniem piersią nie jest konieczne. Zawiera czystą lanolinę.Cena to ok 45 zł za 37 g.

medela

5. Lalonolina Lansinoh, bezzapachowa, wydajna maść na podrażnione brodawki. Przed karmieniem nie trzeba jej zmywać z piersi. Zawiera czystą lanolinę. Cena to ok 50 zł za 40 ml. W sklepach jest ciężko dostępna.

Lalonolina Lansinoh

6. Starym, domowym i sprawdzonym sposobem na ukojenie piersi jest posmarowanie brodawek po karmieniu mlekiem mamy i wietrzenie piersi.

Komfort karmienia jest bardzo ważny, aby mamy mogły w pełni cieszyć się urokiem wspólnych, wyjątkowych chwil!!!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × five =