Już 10 października zaczyna się głosowanie na wnioski zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Opola na rok 2017.

Stowarzyszenie Mamy z Opola złożyło mały projekt: ” Bo zdrowie jest najważniejsze”- wniosek numer 30.

Głównym celem projektu jest profilaktyka zdrowia najmłodszych mieszkańców Opola poprzez przyłączenie się miasta Opola do Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci, który prowadzi Fundacja Ronalda McDonalda. Więcej informacji o Fundacji znajduje się na stronie fundacji.

              Stowarzyszenie Mamy z Opola chciałoby, aby w 2017 r. do najmłodszych  opolan przyjechał Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Ten specjalistyczny ambulans medyczny przyjeżdża na zaproszenie władz miasta i służy do ultrasonograficznych badań przesiewowych małych dzieci. Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wykonują je radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badań dokonuje się kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.
W całej Polsce w tych badaniach wzięło już udział blisko 40 000 dzieci. Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Teraz czas aby do Akcji przystąpiło Opole, miasto postrzegane jako miejsce przyjazne rodzinom  i objęte jest Specjalną Strefą Demograficzną.
W ramach tego projektu zostaną zorganizowane 3 akcje, podczas których zostanie przebadanych ponad 550 dzieci

 

B.O zasady głosowania
Głosowanie trwa od 10 do 23 października.
Głosować można :
a) drogą elektroniczną na stronie www.opole.pl ( od 10 października będzie dostępna ankieta on- line),
b) na papierowym formularzu.
Głosować mogą mieszkańcy Opola, którzy ukończyli 16 lat. Każdy może oddać 6 głosów w tym: 3 na duży projekt, 3 na mały.

W najbliższych dniach Stowarzyszenie będzie aktywnie zbierać podpisy i nagłaśniać projekt.

O terminach i miejscach, gdzie będziecie mogli spotkać Mamy z formularzami do głosowania, będziemy informować na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 4 =