Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego za nami.

Stowarzyszenie Mamy z Opola startowało z wnioskiem “BO zdrowie jest najważnijsze.”

Udało nam się zebrać 1670 głosów- co dało nam wysokie 8 miejsce na liście małych wniosków.Liczba głosów- mimo, że bardzo duża- nie pozwoliła nam na zakwalifikowanie się do grona wygranych.

Wśród zwycięzców są:

  • Duży projekt:

Budowa sztucznego pełnowymiarowego boiska piłkarsko-futbolowego wraz z oświetleniem na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Hallera 6 w Opolu.Wniosek ten, któremu bardzo kibicowałyśmy i zbierałyśmy na niego również podpisy, zebrał aż 3872 głosów!!!Gratulujemy serdecznie wnioskodawcy- Football Academy, za pełną mobilizację, dzięki której na terenie Opola powstanie pełnowymiarowe boisko, dostępne dla mieszkańców. Dziękujemy również za współpracę- Football Academy wspierało również nasz projekt.

  • Mały projekt:

1.Projekt nr 37 Rodło/Wiking – ogólnodostępne zajęcia piłki nożnej dla seniorów. Rozwinięcie potencjału współpracujących ze sobą stowarzyszeń UKS Rodło i LKS Wiking w dziedzinie Piłka Nożna- zdobył rekordową ilość głosów 4676.

2. Projekt nr 9. Zakup sprzętu mechanicznego do pielęgnacji płyty boiska piłkarskiego klubu UKS RODŁO Opole w Kolonii Gosławickiej. Zakup trawy i nawozów do pielęgnacji boiska trawiastego – 3168 głosów.

3. Projekt nr 43. Budowa „Kolorowego Centrum Rekreacji” ogólnodostępnego placu zabaw na świeżym powietrzu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu- 3062 głosów.

4. Projekt nr „Szafki szkolne dla uczniów – dbamy o zdrowie naszych uczniów”- 2965 głosów.

5. Projekt nr 27. Budowa ogólnodostępnej ścieżki zdrowia na świeżym powietrzu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu- 2948 głosów.

 

Chciałybyśmy podziękować każdemu, kto oddał głos na nasz projekt. Bardzo ważne jest dla nas- aby mieszkańcy Opola wiedzieli jak istotne są profilaktyczne badania usg dzieci. Dzięki nim możemy szybko wykryć nieprawidłowości i podjąć odpowiednie działania. W czasie promocji i zbierania głosów spotkałyśmy się z ogromną sympatią i wsparciem mieszkańców.

Nie udało się nam wygrać w tej edycji, ale udało nam się rozpropagować ideę badań przesiewowych i walki o zdrowie naszych dzieci!!!