Za nami drugi rok istnienia Stowarzyszenia Mamy z Opola, które swoją działalność publiczną oficjalnie rozpoczęło 14.01.2015r.

 1. Dane Stowarzyszenia

 Stowarzyszenie Mamy z Opola

KRS 0000538955

REGON: 360545870

NIP: 7543088250

2. Członkowie Stowarzyszenia Mamy z Opola

Na dzień 31 grudnia 2016 roku Stowarzyszenie Mamy z Opola liczyło łącznie 15 członków:

 1. Elżbieta Kliś – Prezes Zarządu
 2. Justyna Wójcik – Wiceprezes
 3. Magdalena Ogórek – Wiceprezes
 4. Jolanta Trzaskowska Ślązak – Skarbik
 5. Judyta Pabijan-Kowalska – Sekretarz
 6. Małgorzata Śnigurowicz – Członek Komisji Rewizyjnej
 7. Izabella Maciałek – Członek Komisji Rewizyjnej
 8. Izabela Górny – Członek Komisji Rewizyjnej
 9. Beata Grzybek
 10. Krystyna Hermanowicz
 11. Karina Bytomska-Król
 12. Anna Bączkowska
 13. Katarzyna Kultys
 14. Magda Wieczorek
 15. Kinga Gołda

3. Realizacja celów i misji Stowarzyszenia Mamy z Opola

 • Misją Stowarzyszenia Mamy z Opola jest integracja, wspieranie rozwoju oraz szeroko rozumiana pomoc edukacyjno-kulturalna na rzecz rodzin z Opolszczyzny. W 2016 roku Stowarzyszenie skupiło się na lokalnych problemach opolskich rodzin dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, organizacji czasu wolnego oraz prawidłowego rozwoju dziecka.
 • Stowarzyszenie Mamy z Opola realizowało swoją misję poprzez szereg udanych akcji:

KALENDARIUM WYDARZEŃ Z 2016 ROKU

DATA NAZWA INICJATYWY SZCZEGÓŁY
01.2016 Warsztaty dietetyczne Aktualności na pełnosprawne wnętrzności – jak jeść, by zregenerować jelita i nie dopuścić do nietolerancji bądź spadku odporności.
12.2015-06.2016 Mama Od-Nowa  

Projekt trwający ponad pół roku, który wspierał mamy i ich powrót do stanu fizycznego i psychicznego sprzed ciąży. Organizowany w partnerstwie z Maximus Fitness Club, Paulina Limanowska Dietetyk, Gabinet Kosmetyczny Essence, Agnieszką Tomczuk Make-Up Artist i Agencją Reklamowo-Projektową RewersArt.

 

02.2016 Dzień Otwarty Stowarzyszenia Mamy z Opola Spotkanie, na którym przedstawiłyśmy działania Stowarzyszenia Mamy z Opola, oraz zachęcałyśmy do działań opolskie, dynamicznie i przedsiębiorcze mamy.

 

03.2016 Spotkania Kobiet Organizacja spotkań dla opolskich mam, tym razem w Kinie Helios. Wspólny seans „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”.
04.2016 BO zdrowie jest najważniejsze W 2016 roku Stowarzyszenie Mamy z Opola zgłosiło do Budżetu Obywatelskiego projekt „BO zdrowie jest najważniejsze” zakładający możliwość przeprowadzenia przesiewowych badań USG dzieci.
04.2016 Warsztaty antystresowe Warsztaty antystresowe prowadziła Magdalena Okruta-Mrozowska, psychoterapeutka współpracującą z Opolskim Centrum Psychodynamicznym. Partnerstwo podczas organizacji.
05.2016 Samoobrona dla kobiet Organizacja skierowanych do kobiet bezpłatnych warsztatów samoobrony, które poprowadziła Paulina Dawczak – instruktor judo w TS Gwardia Opole – wraz z narzeczonym.
06.2016 Mama w Obiektywie Organizacja konkursu fotograficznego pt. „Mama w Obiektywie”. Motywem przewodnim konkursu było ukazanie wielopokoleniowości rodzin.
06.2017 Fit Day Mama&Dziecko Organizacja spotkania dla mam i dzieci, podczas których mamy miały okazję poćwiczyć, zbadać swój kręgosłup oraz dowiedzieć się, jak w sposób prawidłowy nosić dzieci.
06-12.2016 Opole i Kropka Współpraca przy redagowaniu Magazynu Miejskiego „Opole i Kropka”.

 

07.2016 Uwaga Lato Organizacja Pikniku „Uwaga Lato”, na którym przeprowadzałyśmy dla dzieci i rodziców zabawy i konkursy edukacyjne dotyczące tematu bezpiecznych wakacji. W ramach pikniku zorganizowałyśmy również zbiórkę zabawek dla podopiecznych Fundacji „Bądź Dobroczyńcą”.
08.2016 Spotkanie Mam Organizacja wspólnego seansu „Złe Mamuśki” w kinie Helios.
10.2016 Bo zdrowie jest najważniejsze Głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. Organizacja i promocja projektu, zbiórka podpisów pod projektem.
11.2016 Wsparcie Wsparcie petycji rodziców, opiekunów oraz mieszkańców miasta Opola dotycząca zrównania dotacji dla dzieci objętych opieką w żłobkach niepublicznych z dotacją dla dzieci z placówek publicznych.
12.2016 Wsparcie Wsparcie organizacji akcji Mikołajkowej dla mam z Opola oraz współorganizacja paczek Bożonarodzeniowych dla dzieci z uboższych rodzin.

 

3. Współpraca Stowarzyszenia Mamy z Opola.

 1. W 2016 roku Stowarzyszenie Mamy z Opola współpracowało z następującymi osobami lub podmiotami:

3. Zawiązane Partnerstwa

 W 2016 r. Stowarzyszenie Mamy z Opola podjęło współpracę na zasadzie partnerskiej z następującymi podmiotami:

4. Przedstawienie planów na rok 2017

 • Organizacja kursów pierwszej pomocy dla rodziców
 • Pozyskiwanie bieżących funduszy z Urzędu Miasta i innych instytucji na realizację celów statutowych.
 • Organizacja bieżących warsztatów w odpowiedzi na potrzeby rodziców i dzieci w woj. Opolskim.
 • Pomoc prawna i psychologiczna dla rodziców i dzieci.
 • Rozwinięcie portalu Stowarzyszenia www.mamyzopola.pl.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie stowarzyszenia Mamy z Opola, wspólne działanie na rzecz kobiet i rodzin z Opola. Zapraszamy do współpracy w roku 2017.