Dziś o godzinie 10.00, rodzice, Stowarzyszenie Mamy z Opola, oraz przedstawiciele Żłobków niepublicznych, złożyli na ręce Pana Prezydenta Mirosława Pietruchy ponad 3 tysiące podpisanych petycji, dotyczących zwiększenia dotacji na żłobki niepubliczne.

Środki na dofinansowanie rozwoju i edukacji dziecka w żłobkach niepublicznych są kilkukrotnie niższe niż kwoty przeznaczone na dzieci uczęszczające do placówek prowadzonych przez Samorząd Miasta Opola.
Stała wielkość dotacji na dzieci w żłobkach niepublicznych wynosi 650 zł, natomiast finansowanie miejsc dla dzieci z placówek publicznych wahało się w zeszłym roku od 1500,00 do 1980,00 zł na jedno dziecko. O czym pisaliśmy tutaj

Prezydent obiecał, że wnikliwie zanalizuje obecną sytuację i potwierdził termin spotkania z przedstawicielami żłobków niepublicznych.

Jako rodzice, mamy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni, od przyszłego roku, płacić więcej za opiekę nad naszymi dziećmi. Wiąże się to z tym, iż niektórych rodziców nie będzie na ten żłobek po prostu stać. – mówi jedna z mam.

Gdy czekaliśmy na spotkanie z Prezydentem, wciąż dostarczano kolejne, podpisane petycje.