Każda kobieta, pragnie wyglądać pięknie. Wykonujemy makijaż, by poczuć się lepiej z samą sobą. Makijaż to również gest szacunku do innych osób, by przyjemnie im się na nas patrzyło. Chowamy niedoskonałości, a podkreślamy swoje atuty. Makijaż to świadome wyrażanie swojej osobowości, świadoma gra intelektu, seksapilu i pewności siebie, dobrego smaku i celowości działania na swoją korzyść. Więc dziewczyny, działajmy na swoją korzyść!

Bardzo często jest tak, iż brak nam specjalistycznej wiedzy czy świadomego i szczerego spojrzenia na samą siebie. To powoduje, że popełniamy błędy, które czynią, że nasz makijaż nie wygląda dobrze. Zamiast działać na swoją korzyść, po prostu odbiera nam urodę.

Pierwszym błędem w wykonaniu makijażu jest nieodpowiednio dobrany podkład lub jego zbyt duża ilość. Jakość kosmetyku oraz odpowiedni rodzaj, kolor, spowoduje, iż podkład będzie się na naszej skórze świetnie prezentował. Wybierajmy te podkłady, które są niekomedoniczne, czyli nasza skóra będzie oddychała po ich zaaplikowaniu. Naturalne talki czy pigmenty stosowane w podkładach, sprawiają, iż wyglądają one na naszej skórze jedwabiście i dyskretnie. Lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy kosmetyku i wklepać je równomiernie w skórę, niż jedną grubą warstwę. Dobierając kolor podkładu, zawsze nanośmy go na linię szczęki. Jeśli będzie „wtapiał” się w skórę to oznacza, że dobrałyśmy idealny jego kolor. Będzie on wówczas bardziej dyskretny i unikniemy efektu „maski”.

najczestsze_bledy_makijazu_01

Drugim błędem przy wykonywaniu makijażu jest nadmierne podkreślanie łuku brwiowego, lub zapominanie o jego ekspozycji. Kolor brwi powinnyśmy dopasować do koloru naszych włosów. Może on odbiegać od nich o jeden lub dwa tony – jaśniej lub ciemniej. Starajmy się by jego kształt i ułożenie, był jak najbardziej naturalny i dopasowany do kształtu naszej twarzy. Zewnętrzny kącik nosa oraz wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka wytycza nam linie, ukazujące długość łuku brwiowego. Nasza twarz sama ukazuje nam wskazówki jak wyglądać najlepiej.

Kolejny błąd, który dostrzegam u Pań, które wykonują makijaż, to niewłaściwe podkreślenie oka. Nasze oczy mają różne kształty, oraz głębokości osadzenia. Celem wykonania makijażu oczu jest uzyskanie kształtu „migdała” oraz wizualne ich powiększenie i podkreślenie. Odpowiednio naniesiona kreska na górnej powiece, lekko uniesiona do góry, zagęści nam linię rzęs oraz zmieni kształt oka. Podkreślona dolna powieka, czasami odciągnie uwagę od zbyt opadającej jej górnej części.

Tuszowanie rzęs okazuje się bardzo skomplikowaną czynnością. Często w makijażu oka, widzimy tylko mocno wytuszowane rzęsy, które determinują jego wygląd. Oko nagle zaokrągla się, gdyż wszystkie rzęsy są podobnej długości. W wewnętrznej części oka nasze rzęsy są zawsze krótsze, natomiast w jego zewnętrznej części osiągają największą długość. To sprawia, iż nasze oko nabiera pięknego kształtu, „kociego” i tajemniczego spojrzenia.

Jednym z najistotniejszych elementów w makijażu jest naniesienie różu, by uwypuklić kości policzkowe, zmienić nieco owal i kształt twarzy. Róż dodaje nam świeżości i dziewczęcego wyglądu. Jego brak lub nieumiejętna aplikacja zupełnie zmienia nasz wygląd. Szczyt kości policzkowej to właśnie idealne miejsce, na róż. Zewnętrzna część tęczówki naszego oka, wyznacza nam linię, od jakiej róż na policzki nakładamy. W zależności od jej kształtu, w kierunku ucha bądź skroni.

Podkreślone oczy to zwierciadło naszej duszy, to nasze ego. Usta natomiast to akceptacja siebie samej. Jak często zapominamy, by je pomalować? Idealny kolor, wtapia się w czerwień wargową naszych ust. Przepięknie się z nią harmonizuje i nie powoduje, iż nagle żółkną nam zęby. Kontur ust powinien dopasować się do koloru pomadki, nie powinien on wyróżniać się nawet o jeden ton. A jak często widzimy na ustach intensywnie zaznaczony kontur, zupełnie odbiegający kolorystycznie od pomadki. Usta dopełniają cały makijaż tak, że każdy jego element tworzy jedną spójną całość.

Makijaż powinien być harmonijny. Każdy jego element powinien doskonale do siebie pasować i uzupełniać się, pod kątem kolorystycznym oraz natężenia tych barw. Jeśli jakiś jego element zbytnio rzuca się w oczy, oznacza to, iż przesadziłyśmy w jego wyeksponowaniu. Nasza twarz powinna wyglądać subtelnie i naturalnie, w pełnym, i świadomie wykonanym makijażu.

Agnieszka Tomczuk
Wizaż i stylizacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × four =