Udało się!!! Realizacja projektu Stowarzyszenia Mamy z Opola- “BO zdrowie jest najważniejsze” została potwierdzona.

Urząd Miasta podjął decyzję o przesunięciu niewykorzystanych środków pieniężnych z Budżetu Obywatelskiego na kilka małych projektów, w tym naszego.

BO zdrowie jest najważniejsze- o co chodzi?

Głównym celem projektu jest profilaktyka zdrowia najmłodszych mieszkańców Opola poprzez przyłączenie się miasta Opola do Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci, który prowadzi Fundacja Ronalda McDonalda.

 Stowarzyszenie Mamy z Opola chciałoby, aby w 2017 r. do najmłodszych  opolan przyjechał Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Ten specjalistyczny ambulans medyczny przyjeżdża na zaproszenie władz miasta i służy do ultrasonograficznych badań przesiewowych małych dzieci. Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wykonują je radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badań dokonuje się kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.
W całej Polsce w tych badaniach wzięło już udział blisko 40 000 dzieci. Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Teraz czas aby do Akcji przystąpiło Opole, miasto postrzegane jako miejsce przyjazne rodzinom  i objęte jest Specjalną Strefą Demograficzną. Projekt zakłada przebadanie ponad 500 dzieci.

Dziękujemy Wszystkim, którzy byli zaangażowani w promocję projektu i zbieranie głosów. Przede Wszystkim Mamom z grupy Mamy z Opola, członkiniom Stowarzyszenia Mamy z Opola i Football Academy.

Projekt trafił do odpowiednich komórek UM, gdzie trwają przygotowania do jego realizacji, w których Stowarzyszenie będzie aktywnie uczestniczyć.

O wszystkich informacjach dotyczących zapisów na badania i terminów, będziemy informować na bieżąco. Akcja rusza w 2017!!!

Projekt ten traktujemy bardzo osobiście- jako rodzice chcemy zrobić wszystko, aby nasze dzieci były zdrowe, BO przecież zdrowie jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − seventeen =