Gdyby nowotwory dziecięce były rozpoznawane we wczesnych stadiach, ich wyleczalność mogłaby sięgać nawet 100%! Ta idea zainspirowała nas do rozpowszechniania wiedzy o objawach nowotworów wieku dziecięcego wśród rodziców, by jak najszybciej zgłaszali się do lekarza, gdy zaobserwują coś niepokojącego. Dzięki krótkim wykładom organizowanym w przedszkolach i szkołach będą oni mogli dowiedzieć się, jak może rozpoczynać się choroba w organizmie dziecka. Zapoznają się z objawami, które są dość podstępne i mało specyficzne — na przykład długotrwałe stany gorączkowe bez uchwytnej przyczyny, zmiany zachowania czy nagłe powiększenie brzuszka. Dowiedzą się, na co zwracać uwagę, by jak najlepiej chronić swoje dziecko, oraz gdzie zawsze uzyskają pomoc.

Pamiętajmy, że nowotwory u dzieci są wysoce uleczalne — około 75% małych pacjentów trwale wygrywa z chorobą. Naszym celem jest sprawienie, by te statystyki były jeszcze lepsze!

Zapraszamy na bezpłatne wykłady w dniu 18.11 (sobota) do Centrum Dialogu Obywatelskiego ul. Koraszewskiego 7-9, w godzinach: 16, 17 i 18.  Wykłady trwać będą około 45 minut.

Fundacja Ronalda McDonalda przyjedzie do Opola!!!!

Przesiewowe badania USG dla dzieci mieszkających w Opolu

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =