Stowarzyszenie Mamy z Opola po raz pierwszy złożyło projekt do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i udało się – zadanie zostało zakwalifikowane.

„BO badania to podstawa” jest projektem podobnym do tego, który udało nam się zrealizować w roku ubiegłym z budżetu Obywatelskiego Miasta Opola (wtedy nosił on tytuł „BO zdrowie jest najważniejsze”). W ramach programu udało nam się wówczas przebadać bezpłatnie ponad 500 dzieci. O projekcie można przeczytać tutaj: https://mamyzopola.pl/2017/12/06/500-malych-mieszkancow-opola-zostalo-przebadanych-w-ramach-zadania-bo-zdrowie-jest-najwazniejsze/

Tym razem zwiększamy zasięg, aby badania profilaktyczne USG tarczycy, brzuszka i moszny (w przypadku chłopców) umożliwić – podobnie jak wcześniej – dzieciom w wieku od szóstego miesiąca do 6. roku życia, ale mieszkającym nie tylko w samym Opolu, lecz w całym powiecie opolskim.

Musi się udać!!! Wszystko w waszych rękach!

Prosimy was zatem, rodzice, mamusie, tatusiowie, mieszkańcy Opola i powiatu opolskiego, o zagłosowanie na projekt „BO zdrowie to podstawa” w trosce o zdrowie naszych dzieci. Musimy zdobyć kilka tysięcy głosów, aby projekt został zrealizowany.

Jak głosować? To proste!

  1. Kliknij łącze: https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/
  1. Wybierz powiat, który zamieszkujesz
  2. Wpisz swój PESEL, adres zamieszkania, imię i nazwisko
  3. Zaznacz pole potwierdzające uprawnienie do głosowania
  4. Wybierz pozycję 6 – S/OOP/21/DZD BO badania to podstawa

Głosowanie  nie wymaga rejestracji, zajmuje minutkę, a może pomóc wykryć wady u dużej liczby dzieci już na samym początku ich rozwoju.

Oddaj głos i skorzystaj bezpłatnie z badań przeprowadzanych przez wysokiej klasy specjalistów.

Głosowanie już trwa – mamy czas do 29.04.2018 r.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa + piętnaście =