Kim one są

W projekcie Mama od-Nowa, o którym pisałyśmy tutaj  uczestniczy Magdalena, Sylwia i Małgosia. Kim one są? I dlaczego zgłosiły się do programu?

Sylwia
Sylwia

Gosia to 28-latka z trójką wspaniałych chłopaków. Nie pracuje zawodowo, jest blogerką, co większość ludzi uważa za dość zajmujące zajęcie.

Magdalena, mama dwójki małych, super dziewczynek, na co dzień zajmuje się prowadzeniem prywatnego przedszkola, co, jak mówi, sprawia jej ogromną przyjemność i daje wiele satysfakcji.

Sylwia jest mamą małego urwisa o imieniu Jadzia. Pracuje w jednym z opolskich hoteli.

logo Mama od-NowaDlaczego zgłosiły się do programu?

Zgłosiłam się, ponieważ chciałam zmienić swój wygląd. Kilka razy podejmowałam własne, samotne próby, ale każda kończyła się porażką. Potrzebowałam solidnej motywacji i kontroli – mówi Małgosia. Zawsze miałam nadwagę.

DSCN1661
Magdalena

Magdalena nie cierpi wstawać rano a ma to związek z jej nadwagą i figurą. Przeszkadza jej nagromadzony tłuszcz zwłaszcza w okolicach brzucha. Bardzo chce to zmienić. Przystąpiłam do projektu żeby schudnąć, i pokazać innym kobietom, że mimo wielu obowiązków, pracy jest to możliwe, jeśli tylko zechcemy . Poprawa wyglądu wiąże się jednocześnie z poprawą samopoczucia i podniesieniem samooceny, co przekłada się na bardziej efektywną pracę i uczestniczenie w życiu towarzyskim – mówi, Magda

Sylwia nigdy nie lubiła swego ciała, zawsze był to jej kompleks. Przede wszystkim brakowało jej wytrwałości w źle dobranych dietach, o czym dowiedziała się dopiero podczas projektu.

Niby nie mam dużej nadwagi, zwłaszcza, gdy odpowiednio się ubiorę, potrafię ukryć mankamenty. Jednak tak naprawdę, pod tymi ubraniami kryją się nadmiary kilogramów i brzuch, który wygląda tak jakbym cały czas była w ciąży. Dlatego łatwiej można mnie spotkać w mieście zimą niż latem- mówi Małgosia

Dziewczyny musiały zmienić swoje nawyki, znaleźć czas na ćwiczenia, co najmniej trzy razy w tygodniu, czas na „gotowanie”, odpowiednie zakupy, zabiegi kosmetyczne, konsultacje z dietetykami czy wizażystami.

Po przystąpieniu do programu wiele się zmieniło. Nie wierzyłam w sukces diety, więc byłam mocno zaskoczona, że po jej zastosowaniu mam tak doskonałe wyniki. To dzięki Paulinie Limanowskiej naszej fit dietetyk i trenerowi Łukaszowi, który bardzo pozytywnie mnie motywuje.

Małgosia
Małgosia

Dziś już nie wiem, czy będę potrafiła żyć bez siłowni nawet po zakończeniu projektu. Zaczęłam wstawać z energią i dobrze spać. Fizyczne zmęczenie po ćwiczeniach, to uczucie, które uwielbiam – mówi Sylwia

Sylwia, Magda i Małgosia wzajemnie się wspierają, są wytrwałe i z uporem powtarzają: Mamy motywację, kontrolę i cel, który chcemy osiągnąć.

Można je spotkać w siłowni Maximus Fitnes, poczytać o ich zmaganiach na portalu społecznościowym Facebook Mama od-Nowa lub blogu

 

Teraz jestem silna jak nigdy i wiem, że dam radę, bo nie mogę zawieść was, którzy śledzicie nasze postępy i …. siebie. Wreszcie uwierzyłam, że potrafię coś ze sobą zrobić, a wszystko, co się dzieje dodaje mi skrzydeł, wyrabia silną wolę, charakter. Chcę dążyć do lepszej siebie – pisze Sylwia

 

Poprzedni artykułWykaz aptek pełniących dyżur w porze nocnej, w niedziele, święta i dni wolne od pracy
Następny artykułPo co Babcia?