Nikogo już nie dziwi widok biegających po centrum miast, parkach czy osiedlach ludzi. Bieganie stało się naturalne. I dla wielu z nas sposobem na życie, zdrowie i ładną sylwetkę. Często wydaje nam się, że bieganie pomoże nam schudnąć. Problem typowo kobiecy – schudnąć. Rzecz w tym, że schudnąć pomoże nam przede wszystkim zrównoważona, zdrowa dieta, a bieganie może odbudować naszą kondycję, wspomóc działanie diety i ujędrnić ciało.

Problem w tym, że zaczynamy biegać… i niezwykle szybko się zniechęcamy. To jednak męcząca dyscyplina sportu i jeśli zaczynamy trening bez odpowiedniego przygotowania, musimy liczyć się z zakwasami, problemami ze stawami, a nawet kontuzjami.

140H
Trening

Jeśli więc chcesz przed latem zadbać o siebie i zrzucić kilogram, dwa lub trzy (a nawet więcej), zacznij od zweryfikowania swojej diety. Zadbaj o odpowiedni sposób odżywiania, utrzymuj go i ćwicz. Pamiętaj jednak, że do treningu ciało trzeba przygotować. Jeśli chcesz biegać, a dawno tego nie robiłaś, zacznij od dynamicznych spacerów, stopniowo wydłużając trasę i narzucając sobie szybsze tempo. Kolejnym krokiem może być niezbyt intensywny jogging, nawet przerywany szybkim spacerem. I w tym wypadku przy okazji każdego treningu zmieniaj jego proporcje – coraz więcej biegu, a coraz mniej spaceru. Pewnego dnia poczujesz, że możesz biec. I pobiegniesz, szczęśliwa i dumna z siebie.

W sporcie niczego nie osiąga się od razu. Zbudowanie kondycji to proces. U jednych będzie on przebiegał szybciej, u innych wolniej, jednak nic nie dzieje się od razu. I nie warto zaczynać od wyciskania z siebie siódmych potów, tylko stopniowo zwiększać czas i intensywność treningu. Będzie on wówczas znacznie przyjemniejszy, damy swojemu ciału czas na przygotowanie się do kolejnego kroku i poczujemy, jak wiele przyjemności może nam dać dostosowany do naszych możliwości wysiłek.

Najważniejsza jest regularność i satysfakcja z pokonywania własnych słabości i zmieniającej się na lepsze sylwetki.

Beata Marcinowicz


Przebiegłam Maraton

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × four =